2 marca
wtorek
Heleny, Halszki, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 7 lutego

Ocena: 4.8
441

Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Tygodnika Idziemy - w wersji drukowanej lub w e-wydaniu: eprasa.pl/news/idziemy.

W numerze na 7 lutego warto przeczytać:

Solidarni z chorymi – Jak pandemia zmieniła podejście do duszpasterstwa chorych i jakie nowe projekty duszpasterskie są obecnie wdrażane w polskich szpitalach? – odpowiada bp Romuald Kamiński w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

Wygrało życie  – Zadania dla państwa i nowe projekty ustaw o wsparciu dla rodziców chorych dzieci – omawia poseł Bartłomiej Wróblewski w rozmowie z Moniką Odrobińską.

Hip-hop poświęcony – Sylwetkę niezwykłego księdza, który wybrał rapowanie aby lepiej docierać z Ewangelią do młodzieży w zakładzie poprawczym – przedstawia Agnieszka Domańska.

Katolicy u władzy – W administracji nowego prezydenta USA aż roi się od tzw. „katolików z nazwy”, którzy już podejmują działania sprzeczne z nauczaniem Kościoła i z Ewangelią – o tym paradoksie pisze prof. Kazimierz Dadak.

Papieska apteka – Do apteki na Watykanie może wejść każdy, kto ma ważną receptę. Dzieje i współczesność tej niezwykłej placówki – opisuje Anna Artymiak.

Orędzie dla św. Józefa  – Jak treść kryła się w samym zwrocie „Józefie, Synu Dawida”, że św. Józef podjął się niełatwej roli u boku Maryi? - wyjaśnia ks. Jacek Stefański.

Diabeł używa dzieci – Złe duchy znajdują szczególną satysfakcję w demoralizowaniu dzieci – ostrzega o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Nie tylko z chorymi – W kontaktach z chorymi często jesteśmy zakłopotani, uciekamy się do płytkiej pociechy. Co każdy z nas może w takiej sytuacji zrobić? – wskazuje ks. Henryk Zieliński.

W poszukiwaniu kultury – To dramat, kiedy dzieci idą domagać się zabijania nienarodzonych dzieci – zauważa Krzysztof Ziemiec.

Sondaż w pandemii – Co wynika z wysokiego poziomu frustracji w społeczeństwie? – komentuje Jacek Karnowski.

Nie tylko COVID-19 – Pacjenci „niecovidowi” odstawieni są na boczny tor. O losach pacjentów, którzy nie mogą skorzystać z wizyty u onkologa czy kardiologa – pisze Monika Odrobińska.

Coraz gorsze prawo? – Dlaczego prawo w Polsce tak często bywa naginane i stosowane wybiorczo? – tłumaczy Piotr Kościński.

Świadek na dziś – Sylwetkę francuskiego lekarza prof. Jérôme Lejeunea, odkrywcy genu odpowiadającego zespół Downa, nieugiętego obrońcy życia – przypomina Sylwia Uryga.

Chorzy naszym skarbem – W ubiegłym roku aborcja pochłonęła na świecie 32,2 razy więcej istnień ludzkich niż koronawirus. – wstrząsającą prawdę przypomina Anna Meetschen.

Milczeć nie można – Co się dzieje, kiedy władza milczy na temat zasad, o które powinna walczyć w debacie publicznej? – komentuje Marek Jurek.

Czytaj także: Tygodnik Idziemy na 14 lutego

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 marca

Wtorek, II Tydzień Wielkiego Postu
+ Dzień Powszedni
«Największy z was niech będzie waszym sługą».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 23, 1-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): 2 marca par. Niepokalanego Poczęcia NMP (ul. Przy Agorze 9, AW)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko Nas (bieżące informacje)
+ Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
+ Transmisje Mszy świętych w TV, internecie i radiu
+ Wyślij intencję modlitewną do sióstr karmelitanek bosych na czas epidemii
+ Informacje o odpustachNajczęściej czytane artykułyE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter