23 kwietnia
wtorek
Jerzego, Wojciecha
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 7 kwietnia - "Natura miłosierdzia"

Ocena: 5
262

Tygodnik „Idziemy” na 7 kwietnia ukazał się drukiem i w e-wydaniu: www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz eprasa.pl/news/idziemy.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Natura miłosierdzia – Na czym w praktyce polega okazywanie miłosierdzia innym? – odpowiada bp Henryk Ciereszko w rozmowie z Magdaleną Prokop-Duchnowską.

Miłosierdzie w prawdzie – Przed pokusą „łatwego miłosierdzia” ostrzega ks. Henryk Zieliński. 

Praca u podstaw – Co nowego znajdziemy na tegorocznych Targach wydawców Katolickich? – ujawnia ks. Roman Szpakowski SDB w wywiadzie Moniki Odrobińskiej.

Moje książki – Dorota Gawryluk, Halina Łabonarska, Marcin Kwaśny, prof. Michał Kleiber, prof. Maria Ryś i Michał Lorentz – co lubią czytać? Odpowiadają w sondzie Ireny Świerdzewskiej. 

Beznadziejna strategia – Prymas Tysiąclecia nie błagał Bieruta ani funkcjonariuszy UB o miłosierdzie, tylko upominał się o sprawiedliwość. Dlaczego? – pisze ks. Henryk Zieliński.

Iska i gaśnica – Jakie postawy, które znajdują odzwierciedlenie w naszych przysłowiach, gaszą iskrę Bożego Miłosierdzia – wskazuje Weronika Kostrzewa.

Islamiści uderzają w Rosję – Czy przyglądając się wydarzeniom z przeszłości, można dostrzec schemat działania terrorystów? – analizuje Piotr Kościński.

Nowoczesne państwo – Ludzie zaczynają mieć dość takiej nowoczesności, która prowadzi społeczeństwa ku samozagładzie – zauważa Anna Meetschen.

Żadnych tam dialogów – Zapomnieć i nie wracać do tego, co było? Czy też rozliczyć? – o miłosierdziu i sprawiedliwości w życiu społecznym pisze o. Dariusz Kowalczyk SJ. 

Jak uczyć się i nauczyć – Ważne jest, by wiedzieć, po co, ale także jak się uczyć. Wskazówki specjalistów, jak efektywnie się zdobywać wiedzę, zebrała Monika Odrobińska. 

Wiara w ikonach – Postać Mateusza Środonia, twórcy malowideł w kościele w Warszawie-Międzylesiu – przybliża Barbara Stefańska.

Walka o szczęście – Wobec pokus jesteśmy bezradni, gdy chcemy je pokonać swoimi siłami – arkana walki duchowej odsłania o. Józef Augustyn SJ w wywiadzie Ireny Świerdzewskiej.

Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 31 marca i wcześniejszych numerów tygodnika.   

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 kwietnia

Wtorek, IV Tydzień wielkanocny
Kto chciałby Mi służyć, niech idzie za Mną,
a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 24-26)
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter