Tygodnik „Idziemy” na 6 października ukazał się drukiem i w e-wydaniu: www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz eprasa.pl/news/idziemy.
W najnowszym numerze warto przeczytać:
Jak powinna wyglądać współpraca proboszcza z parafialną radą ekonomiczną i duszpasterską? – mówi bp Romuald Kamiński w rozmowie z Ireną Świerdzewską: Kto rządzi parafią?
Świeccy muszą mieć możliwość udziału w podejmowaniu decyzji dotyczących ich parafii, ponieważ to oni ponoszą ich koszty – zauważa ks. Henryk Zieliński we wstępniaku: Współodpowiedzialność za współdecydowanie.
Okoliczności osadzenia przez komunistów półtora tysiąca sióstr zakonnych w obozach pracy przymusowej opisuje Monika Odrobińska w reportażu: Siostry w obozach PRL.
O doświadczeniu wojny z bliska opowiada Antonio Mateus, portugalski korespondent wojenny działający na Ukrainie, w wywiadzie Marcina Zatyki: Wojna oczami reportera.
Sposobami radzenia sobie z rozproszeniami i pokusami w czasie modlitwy różańcowej dzieli się ks. Łukasz Piotrowski w tekście: Siła różańca.
Do Quito, stolicy Ekwadoru, przyjechali goście z całego świata. Refleksjami z Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego dzieli się bp Jacek Grzybowski w artykule: Jedność i uzdrowienie.
Czy różne religie mogą nas doprowadzić do Boga? – komentuje o. Dariusz Kowalczyk SJ w felietonie: Wszystkie religie są drogą do Boga?
Jak konstruktywnie podejść do zmian kulturowych, które dotykają naszej religijności? – radzi Weronika Kostrzewa w felietonie: Kalendarz frustracji katolika.
Co można zobaczyć na tegorocznym festiwalu filmowym „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” – opowiada Arkadiusz Gołębiewski, dyrektor festiwalu, w rozmowie z Moniką Odrobińską: Nowocześnie o historii.
Studenci żyją inaczej niż ich poprzednicy, płacąc za to wysoką cenę – czytamy w reportażu Magdaleny Prokop-Duchnowskiej: Studenckie życie.
Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 29 września i wcześniejszych numerów tygodnika.