8 sierpnia
poniedziałek
Cypriana, Emiliana, Dominika
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 6 czerwca

Ocena: 5
1193

Tygodnik Idziemy na 6 czerwca ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Bez serca się nie da – W najważniejsze wydarzenia religijno-społeczne nadchodzącego tygodnia – wprowadza ks. Henryk Zieliński.

Tajemnica Serca Jezusa – O co chodzi w kulcie Najświętszego Serca Jezusowego?  I co to ma wspólnego z kultem Bożego Miłosierdzia? – odpowiada bp Henryk Ciereszko w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

Ratunek dla Polski – Związki krakowskiej bazyliki Serca Jezusowego z odzyskaniem i zachowaniem naszej niepodległości – ukazuje  Iwona Budziak.

Deklarowana i wyznawana – Jakie znaczenie ma pytanie o wyznanie religijne w ankiecie powszechnego spisu ludności? – tłumaczy ks. prof. Piotr Mazurkiewicz w rozmowie z Moniką Odrobińską.

Dekalog I – Koszalin – Okoliczności i przesłanie rozpoczynającej się przed 40 laty pielgrzymki Jana Pawła II do Polski – przypomina Irena Świerdzewska.

90 lat Radia Watykańskiego – Dzieje i współczesność papieskiej rozgłośni,  nadającej w 41 językach i zatrudniającej przedstawicieli 69 narodów – opisuje Anna Artymiak.

Pielgrzymkowe plany – Jak w nowych realiach funkcjonować będą biura pielgrzymkowe? Na co możemy liczyć z ich strony? – odpowiada ks. Roman Tkacz z pallotyńskiego biura „Peregrinus” w rozmowie z Agnieszką Domańską.

Co się porobiło? – Zbyt często dzisiaj politycy i dziennikarze szybciej coś napiszą  lub powiedzą, niż pomyślą – zauważa Krzysztof Ziemiec.

Ostoja życia – O sytuacji w ostatnim europejskim kraju, w którym życie ludzkie jest w pełni chronione przed aborcją – pisze Anna Meetschen.

Hiszpania skręca w prawo – Zakłamanie polityków i inne kryzysu lewicy e kolejnym europejskim kraju – ukazuje Marcin Zatyka.

Z „paszportem” na wakacje – Perspektywy tegorocznych wyjazdów zagranicznych i ewentualne warunki, które trzeba będzie spełnić – omawia Piotr Kościński.

Mikromania – Granice miedzy moralnością i pragmatyzmem w polityce – komentuje Jacek Karnowski.

Braterstwo: Ewangelia czy ideologie? – „Równość, wolność, braterstwo, albo śmierć” – pełne hasło rewolucjonistów przypomina o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Szczęście i dobro –  Jak pogodzić wiarę z tolerancją i akceptacją dla związków homoseksualnych? – komentuje Marek Jurek.

Przeczytaj także: Tygodnik Idziemy na 30 maja

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 8 sierpnia

Poniedziałek, XIX Tydzień zwykły – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
Niebo i ziemia pełne chwały Twojej
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 17, 22-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter