8 sierpnia
poniedziałek
Cypriana, Emiliana, Dominika
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 4 lipca

Ocena: 2.5
1183

Tygodnik Idziemy na 4 lipca ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Uczmy się od bratanków – Czego moglibyśmy się nauczyć od Węgrów? Z pewnością nie tylko gry w piłkę nożną – pisze ks. Henryk Zieliński.

Pieniądze uratują dzietność? – Czy w Polsce uda się przywrócić naturalną zastępowalność pokoleń? Czy jesteśmy skazani na demograficzną zapaść? – ostatnie pomysły na rozwiązanie tego problemu komentuje dr Marcin Kędzierski w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

500+ a demografia  – Jak program 500+ wpłynął na dzietność i poziom życia polskich rodzin. - zalety i wady programu podsumowuje Barbara Wiśniowska.

Śmiertelna rezolucja – Czy legalne w myśl prawa zabijanie bezbronnych, na każde życzenie, to prawo człowieka? – pyta Krzysztof Ziemiec.

Aborcja prawem człowieka? – Parlamenty nie uchwalają praw człowieka. Jednak, jak widać, mogą pozorować takie działania. – ostatnią rezolucję Parlamentu Europejskiego komentuje ks. prof. Piotr Mazurkiewicz.

Po co Kościołowi synody? – Synod nie może wzorować się na parlamencie. Jego celem nie jest dochodzenie do porozumienia, ale słuchanie i posłuszeństwo Duchowi Świętemu – wyjaśnia ks. prof. Przemysław Artemiuk.

Dekalog 1991-2012 – Jak w białych rękawiczkach tworzy się „miękki” totalitaryzm, który obejmuje wszystkie dziedziny życia, także sport. – pokazuje o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Amerykańsko-rosyjski szczyt – Aby przypodobać się elitom europejskim PO obrażała Amerykanów. PiS robi odwrotnie to samo. Stąd ani jedni, ani drudzy nas nie cienią. – o problemach Polski w kontekście polityki wielkich mocarstw, pisze prof. Kazimierz Dadak.

Trzeba wytrwać – Gwałtowana reakcja Izraela na nowelizację Kodeksu Postepowania Administracyjnego w Polsce pokazuje, że mamy fazę przygotowawczą do wysunięcia żydowskich roszczeń w sprawie mienia bezspadkowego. – ostrzega Jacek Karnowski.

Koniec ery Netanjahu? – Bałagan polityczny w Izraelu i skrajnie nacjonalistyczne wypowiedzi nowego premiera tego państwa – analizuje Piotr Kościński.

Jakie prawa człowieka? – Dla Parlamentu Europejskiego ważniejsza jest aborcja niż ratowanie obywateli przed pandemią – zauważa Anna Meetschen.

Dekalog V – Radom – Nieprzypadkowo przykazanie „Nie zabijaj” św. Jan Paweł II przypominał w Radomiu – tę historyczną wizytę sprzed 30 lat przypomina Patryk Lubryczyński.

Hańba domowa – Czy już żyjemy w świecie, w którym kurioza przestają budzić konsternację, a normalność dziwi coraz bardziej? – analizuje Marek Jurek.

Przeczytaj także: Tygodnik Idziemy na 27 czerwca

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 8 sierpnia

Poniedziałek, XIX Tydzień zwykły – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
Niebo i ziemia pełne chwały Twojej
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 17, 22-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter