23 maja
poniedziałek
Iwony, Dezyderego, Kryspina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 31 stycznia

Ocena: 5
707

Tygodnik Idziemy na 31 stycznia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronie eprasa.pl/news/idziemy. Zachęcamy do lektury!

Grafika: idziemy.pl, fot. xhz

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Wyzwania dla Kościoła: Biskup nie musi koncentrować się na tym, co piszą w mediach, ale wsłuchiwać się w opinie tych, którym posługuje we wspólnocie – mówi bp Jacek Grzybowski w rozmowie z Radkiem Molendą.

Dylematy św. Józefa: Czy naprawdę św. Józef chciał się rozwieść z Matką Bożą, gdy się okazało, że jest brzemienna? – ten trudny problem wyjaśnia na gruncie Biblii i tradycji żydowskiej ks. Jacek Stefański.

Kobiety bliżej ołtarza: Co zmienia papieska decyzja o możliwości dopuszczenia kobiet do posługi lektoratu i akolitatu? – wyjaśnia Agnieszka Domańska.

Historyczna szansa dla Kościoła: Kościół w Polsce ma przed sobą trudne decyzje. Od nich zależy czy uda mu się uniknąć losu Kościoła w Irlandii i Hiszpanii – wskazuje prof. Kazimierz Dadak.

Kościół mój widzę malutki: Ze współczesnymi mitami na temat Kościoła – rozprawia się o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Co było, nie wróci: Kościół w Polsce musi na nowo odczytać swoje priorytety: o co trzeba walczyć, a z czego można zrezygnować bez żalu. – pisze ks. Henryk Zieliński.

Lewicowa bezwzględność: Dziewczęta uprawiające sport będą musiał korzystać z tych samych szatni i toalet, co mężczyźni deklarujący się jako kobiety. – decyzje nowego prezydenta USA komentuje Jacek Karnowski.

Dla rodziny: O projekcie nowej ustawy, która pozwoli samorządom na prowadzenie własnej polityki prorodzinnej – pisze Monika Odrobińska.

Szczepionkowy chaos: Jak Polska i świat radzi sobie ze szczepieniami przeciwko COVID-19? – opisuje Irena Świerdzewska.

Istota życia konsekrowanego: Istotą życia konsekrowanego jest mówienie bez słów o realnej obecności Boga w naszym życiu – mówi s. Jolanta Olech w rozmowie z Moniką Odrobińską.

Scheda po Merkel: O polskich korzeniach Angeli Merkel, o politycznej karierze najważniejszej osoby w Europie oraz o jej potencjalnych następcach – pisze Piotr Kościński.

Wynagradzanie Sercu Jezusa: Na czym polega idea nabożeństwa wynagradzającego Sercu Jezusa? – wyjaśnia o Stanisław Groń SJ.

Siła mediów: Doświadczeniem pracy w mediach i refleksjami nad papieskim Orędziem na Dzień Środków Społecznego Przekazu – dzieli się Krzysztof Ziemiec.

Powołani: Zaangażowanie sióstr zakonnych w pomoc potrzebującym oraz spadek liczebności kobiet wybierających życie konsekrowane – komentuje Anna Meetschen.

Ameryka Bidena: To nie będzie łatwy czas dla Polski – tak początki prezydentury Bidena komentuje Marek Jurek.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 maja

Poniedziałek, VI Tydzień Wielkanocny
Niech święci cieszą się w chwale, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 15,12-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter