25 maja
środa
Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 30 stycznia - "Skąd czerpać radość?"

Ocena: 0
845

Tygodnik Idziemy na 30 stycznia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Skąd czerpać radość? – Jak być radosnym w sytuacji pandemii i szalejącej inflacji? – podpowiada metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś w rozmowie z ks. Pawłem Kłysem.  

Narodowy poprawiacz humoru – Andrzej Rosiewicz wciąż zaraża innych swoją witalnością i radością życia. Sylwetkę artysty przybliża Radosław Molenda.

Cudze chwalicie – Cudzoziemcy, którzy zdecydowali się osiąść w Polsce uważają, że to najlepszy kraj do życia i że Polacy niepotrzebnie mają kompleksy wobec Zachodu. Ich wrażenia i opinie zebrała Monika Odrobińska.

Radykalnie za Chrystusem – O tym jaka jest rola konsekrowanych w Kościele i społeczeństwie, z bp. Jackiem Kicińskim CMF, przewodniczącym Komisji ds. Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP, rozmawia Agnieszka M. Domańska.

Czy będzie wojna? – Po genewskich rozmowach sekretarza stanu USA Antony’ego Blinkena i szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa wydaje się, że rosyjskiej agresji na Ukrainę w najbliższym czasie nie będzie. Ale ponad 100 tys. rosyjskich żołnierzy wciąż stoi na ukraińskiej granicy – zauważa Piotr Kościński.

Właściwy kierunek – W mocno zsekularyzowanej Szwecji, jak twierdzi kard. Anders Arborelius ze Sztokholmu, w czasie pandemii wielu Szwedów zaczęło otwierać się na Ewangelię, czyli na Dobrą Nowinę. I to jest właściwy kierunek! – zachęca ks. Henryk Zieliński.

Znak dla świata – Niewierzący mówią, że marnują życie, a one powołaniem dają odpowiedź, dokąd zmierza człowiek i jaki jest sens istnienia tego świata. Świadectwa młodych sióstr zakonnych zebrała Irena Świerdzewska.

Jak uciec przed inflacją? – Zmora inflacji gnębi świat i z tego powodu jest mało prawdopodobne, że władze jednego państwa będą w stanie jej zaradzić – prognozuje prof. Kazimierz Dadak.

Bez przesady! – Niebezpiecznemu zjawisku przebodźcowania dzieci przygląda się Anna Wardak.

Jak to jest z mobbingiem – Jak dostrzec i odróżnić prawdziwy mobbing, z mec. Waldemarem Gujskim, specjalizującym się w prawie pracy, rozmawia Barbara Stefańska.

Dyplomata, prymas, więzień – Kardynał Mieczysław Halka Ledóchowski zapisał się w dziejach Kościoła nie tylko jako więzień Kulturkamfu, ale także jako zdolny dyplomata watykański i prefekt Kongregacji Ewangelizacji Narodów. Postaci przygląda się Wojciech Świątkiewicz.

Kto ma Boga, ma wszystko – 95 lat temu zmarł błogosławiony Jerzy Matulewicz – założyciel dwóch zgromadzeń żeńskich, generał i odnowiciel marianów, metropolita wileński. O jego działalności pisze Marcin Krężelok.

Kuriozalne wyroki – Skandalicznym i szokującym ostatnim wyrokom sądu m.in. w sprawie w sprawie pirata drogowego Roberta N., pseudonim Frog, przygląda się Krzysztof Ziemiec.

Namawiam do szczepień – Szczepionki ratują życie. W Polsce zmniejszają ryzyko śmierci w przypadku zarażenia koronawirusem dziesięciokrotnie. Jest to fakt potwierdzony licznymi wnioskami statystycznymi – pisze Jacek Karnowski.

Niemieckie raporty – Niemcy od kilku dni żyją raportem na temat wykorzystywania seksualnego w archidiecezji Monachium i Fryzyngi. Dokumentowi przygląda się w swoim felietonie Anna Meetschen.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 23 stycznia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 maja

Środa, VI Tydzień Wielkanocny - wspomnienia dowolne: św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła, św. Grzegorza VII, papieża, św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy, św. Magdaleny Zofii Barat, dziewicy
Ja będę prosił Ojca, a da wam innego Parakleta,
aby z wami był na zawsze.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 16,12-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter