28 marca
czwartek
Anieli, Sykstusa, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 3 października

Ocena: 4.45455
1306

Tygodnik Idziemy na 3 października ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Podążając razem – W jakim celu papież Franciszek otwiera Synod Biskupów „Dla Kościoła synodalnego: komunia, uczestnictwo i misja” w dniach 9-10 października 2021 r., z  dr. hab. Aleksandrem Bańką, delegatem Kościoła w Polsce na otwarcie synodu – rozmawia Patryk Lubryczyński.

Do progów Apostołów – Nawiedzenie grobów świętych apostołów Piotra i Pawła, spotkanie z papieżem oraz rozmowy w dykasteriach Kurii Rzymskiej to najważniejsze punkty wizyty ad limina Apostolorum. Dlaczego polscy biskupi udali się do Rzymu? – odpowiada Wojciech Świątkiewicz.

Spojrzenie zwrotne – „Najbliższe dni mają być czasem takiego wsłuchania się Ludu Bożego w nauczanie Ojca Świętego i zarazem szczególnego wsłuchiwania się wszystkich pasterzy Kościoła w głos wiernych. Tego bardzo nam dzisiaj potrzeba” – zauważa ks. Henryk Zieliński.

Różaniec - męska sprawa – Rośnie nowa siła Kościoła – zastępy młodych, dojrzałych rozmodlonych mężczyzn. Doświadczenia panów, którzy różaniec odkryli w dorosłym życiu – zebrała Irena Świerdzewska.

Zawierzmy się św. Józefowi – 7 października abp Stanisław Gądecki dokona zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi. Jaka jest jego idea, z ks. dr. Jackiem Plotą, kustoszem Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu – rozmawia Agnieszka M. Domańska.

Pandemia – wielka niewiadoma – Czwarta fala pandemii COVID-19 już nadeszła – przynajmniej w niektórych krajach. O ile w czerwcu tego roku odnotowywano w świecie 300-350 tys. przypadków dziennie, to teraz jest to już ponad 600 tys. A przecież świat szczepi się na potęgę. Co więc nas czeka? – analizuje Piotr Kościński.

Boży ekosytem –  Nawrócenie ekologiczne, troska o wspólny dom, ekologia integralna – co chce nam przez to powiedzieć papież Franciszek, które swoje imię przyjął od świętego z Asyżu, patrona ekologów? – analizuje Barbara Stefańska.

Walka o ducha – Udzielali rozgrzeszenia, odprawiali Msze św., chowali zmarłych. Księża pomagali żołnierzom nie tylko w walce z wrogiem, ale i w pokonywaniu słabości. Kapelanom powstania warszawskiego – przygląda się Tomasz Brzustowski.

Niezgoda na ludobójstwo – Niemcy przystąpili do likwidacji getta warszawskiego i tym samym do totalnej zagłady Żydów 22 lipca 1942 r. Odpowiedzią Polaków na te działania było powstanie Rady Pomocy Żydom działającej pod kryptonimem „Konrad Żegota” – jej działalność przypomina Barbara Wiśniowska.

Niemcy po wyborach – „To były pierwsze od powstania Republiki Federalnej Niemiec wybory, w których urzędujący kanclerz dobrowolnie zrezygnował z ponownego ubiegania się o urząd szefa rządu” – pisze w swoim felietonie Anna Meetschen.

Wielka awantura o „Mazurka” – Głośne urodziny znanego dziennikarza i listę gości –  podsumowuje Jacek Karnowski.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 26 września.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 marca

Wielki Czwartek
Daję wam przykazanie nowe,
abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 13, 1-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter