9 lutego
czwartek
Apolonii, Eryki, Cyryla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 3 kwietnia - "Blask prawdy"

Ocena: 0
699

Tygodnik Idziemy na 3 kwietnia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Blask prawdy – Jezus mówił „Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”. To także ulubiony cytat z Biblii św. Jana Pawła II. Co oznacza? – Z ks. prof. Piotrem Mazurkiewiczem, profesorem nauk społecznych, rozmawia Barbara Stefańska.

Źródła teraźniejszości – Od lat pojawiały się postulaty, że w nauczaniu historii brakuje odniesień do współczesności. Czy nowy przedmiot Historia i Teraźniejszość (HiT) zaradzi tej sytuacji? – zastanawia się Monika Odrobińska.

Walczmy z rosyjską dezinformacją – Jak walczyć z internetowymi rosyjskimi trollami? – Stanisława Żaryna, rzecznika prasowego Ministra Koordynatora Służb Specjalnych, pyta Piotr Kościński.

Ameryka powraca – Choć nie padły zapowiedzi dotyczące wzmocnienia wschodniej flanki NATO, wizytę prezydenta USA w Polsce można uznać za udaną i obiecującą – podsumowuje Piotr Zaremba.

Bestialstwo w Mariupolu – Odcięci od wody, prądu i gazu ludzie narażeni są na śmierć z odwodnienia, głodu i wyziębienia. Z trudem zdobytą żywność, czasem na śmietniku, przyrządzają przy ogniskach. Jak wygląda obecnie życie w Mariupolu – pisze Monika Odrobińska.

Sprawdzam – Czy nie zaczniemy narzekać, kiedy okaże się, że nasi goście nie są tak idealni i bezproblemowi, jak wydawali się w pierwszych dniach? – zastanawia się Anna Wardak.

Trzy piety Michała Anioła – Któż nie zna rzeźby z Bazyliki św. Piotra przedstawiającej Matkę Bożą trzymającą martwego Chrystusa? Ale to nie jedyna pieta słynnego włoskiego rzeźbiarza – pisze ks. Waldemar Turek.

Wróćmy do prawdy – Świat odszedł nie tylko od Boga, ale i od prawdy. Zaciera to różnicę miedzy agresorem i ofiarą oraz tworzy podwójne standardy – zauważa ks. Henryk Zieliński.

Śladami Jezusa Kalwaria – Kalwaria Pacławska powstanie zawdzięcza Maksymilianowi ze słynnej rodziny Fredrów. Od niemal 400 lat kult Męki Pańskiej sprowadza tu ludzi różnych narodowości i wyznań – opisuje Irena Świerdzewska.

Mistyka w życiu – Największym mistykiem Nowego Testamentu jest bez wątpienia święty Paweł. Jego niezwykle silne, przemieniające doświadczenie Chrystusa to nie tylko coś, co możemy podziwiać, to także szkoła duchowości dla każdego z nas – zauważa ks. Bartosz Adamczewski.

Kompromisowa konstytucja –  Ćwierć wieku temu, 2 kwietnia, uchwalono Konstytucję RP. W jaki sposób doszło do utworzenia ustawy zasadniczej, która kształtuje ustrój polityczny dzisiejszej Polski? – wyjaśnia Patryk Lubryczyński.

Polska znowu w grze! – Wizyta prezydenta Joe’go Bidena w Polsce jest objawem ogromnego ocieplenia w stosunkach amerykańsko-polskich – komentuje Kazimierz Dadak.

W pierwszej lidze – Pewne jest jedno: wojna na Wschodzie sprawiła, że Polska weszła do gry w politycznej pierwszej lidze. I ważne, aby tę kluczową pozycję wykorzystać na przyszłość – zauważa Krzysztof Ziemiec.

Czy jeszcze Bratanki? – Wojna na Ukrainie podminowała relacje polsko-węgierskie – podkreśla Jacek Karnowski.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 27 marca.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 lutego

Czwartek, V tydzień zwykły
Przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo,
które ma moc zbawić dusze wasze.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 7, 24-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna przed świętem Matki Bożej z Lourdes cz.2

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter