20 kwietnia
sobota
Czeslawa, Agnieszki, Mariana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 28 marca

Ocena: 4.5
1461

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy" o. Józef Augustyn SJ w rozmowie z Ireną Świerdzewską porusza temat cierpienia Boga. Ks. Waldemar Turek z Watykanu opisuje tradycję odprawiania Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum, a Iwona Budziak - dzieje i duchowość tajemniczego Bractwa Męki Pańskiej. W tym ważnym dla katolików czasie bp Romuald Kamiński doradza, by przed świętami wielkanocnymi uporządkować swoje wnętrze, a redaktor naczelny ks. Henryk Zieliński wskazuje o czym, mimo trwającej pandemii, nie powinniśmy zapominać w Wielkim Tygodniu. W ostatnim już odcinku rekolekcji wielkopostnych ks. prof. Waldemar Chrostowski opisuje dzieje Jonasza w kontekście kryzysu poczucia miłosierdzia. Zachęcamy do lektury!

Grafika: idziemy.pl

Tygodnik Idziemy na 28 marca ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: egazety.pl oraz eprasa.pl/news/idziemy.

W tym numerze szczególnie warto przeczytać:

Cierpienie Boga i człowieka – Czy Bóg podlega cierpieniu? W jakim sensie można powiedzieć, że na krzyżu cierpiał Bóg? I czy Bóg chce naszego cierpienia? – odpowiada o. Józef Augustyn SJ w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

Wśród gruzów imperium – Tradycję odprawiania Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum – opisuje ks. Waldemar Turek z Watykanu.

Memento mori – Dzieje i duchowość tajemniczego Bractwa Męki Pańskiej, do którego niegdyś należeli nawet królowie – opisuje Iwona Budziak.

Jonasz: kryzys poczucia miłosierdzia – Czy Bóg powinien litować się nad ludźmi, gdy jako występni chcą się nawrócić i rozpocząć nowe życie? Czy najpierw nie powinni zostać ukarani? – tłumaczy ks. prof. Waldemar Chrostowski w ostatnim odcinku rekolekcji wielkopostnych.

Jak przeżyć Wielki Tydzień? – Jeżeli chcemy dobrze przeżyć święta wielkanocne, to lepiej wcześniej uporządkować swoje wnętrze – radzi bp Romuald Kamiński w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

Misteria bez końca – Hiszpańską tradycję wspaniałych procesji pasyjnych, które wychodzą na ulice miast w Wielkim Tygodniu – opisuje Marcin Zatyka.

Dni zbawczej męki  – O czym nie powinniśmy zapominać w Wielkim Tygodniu, mimo trwającej pandemii? – pisze ks. Henryk Zieliński.

Nie umrzeć, nie znaczy żyć – Włoski adwokat przypomina ludziom o tym, czego ostatnio nie mają odwagi przypominać księża i biskupi. O co chodzi? – wyjaśnia o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Po co poświęcamy się Sercu Bożemu? – Sens nabożeństwa do Serca Jezusowego – wyjaśnia o. Robert Więcek SJ.

Iskrzy w wielkiej polityce – Narastające napięcie między USA a Chinami i Rosją – komentuje prof. Kazimierz Dadak.

Duchowość łotra – W Warszawie działa wspólnota wiernych, którym patronuje Dobry Łotr. Czym się zajmują? – opisuje Sylwia Uryga.

Drugie przebudzenie św. Józefa – Czego uczy nas św. Józef, budzący się w środku nocy i ratujący siebie oraz Świętą Rodzinę przed zagładą? – wyjaśnia ks. Jacek Stefański.

Winny, bo inny – Czy musimy się pogodzić z rosnąca nienawiścią w mediach i w życiu publicznym? – pyta Krzysztof Ziemiec.

Kościół po roku pandemii – Zmiany, które pandemia spowodowała w sytuacji Kościoła na zachodzie Europy – komentuje Anna Meetschen.

Polskie piety – Najbardziej znane przedstawienia Matki Bożej, trzymającej na kolanach martwe ciało Chrystusa – opisuje Jan Gać.

Kiedy nowy lider? – Bardzo ważny wywiad, którego lider opozycji udzielił w ostatnim tygodniu – komentuje Jacek Karnowski.

Czas miłosierdzia – Do czego prowadzi sytuacja, gdy człowiek chce się zamienić miejscami z Bogiem? – wskazuje Marek Jurek.

Czytaj także: Tygodnik Idziemy na 21 marca

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 kwietnia

Sobota, III Tydzień wielkanocny
Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem.
Ty masz słowa życia wiecznego.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 55. 60-69
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najczęściej czytane komentarze



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter