22 maja
środa
Heleny, Wieslawy, Ryty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 28 kwietnia/5 maja - "Będziem Polakami?"

Ocena: 0
170

Tygodnik „Idziemy” na 28 kwietnia/5 maja ukazał się drukiem i w e-wydaniu: www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz eprasa.pl/news/idziemy.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Samozagłada Polski – Czy mamy się wstydzić, że w 1410 r. zatrzymaliśmy integrację Europy na niemiecką modłę i przepraszać, że w 1683 r. nasi husarze zakłócili „ubogacanie” chrześcijańskiej Europy przez islam? Gdzie jest koniec tego szaleństwa? – pyta ks. Henryk Zieliński.

Będziem Polakami? – W jakim kierunku idą propozycje zmian w podstawie programowej nauczania w polskich szkołach i do czego to ma prowadzić? – opisuje się Monika Odrobińska.

Jak opowiadać historię – O sposobach na ciekawe przekazywanie historii mówi dr Paweł Ukielski, wicedyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, w rozmowie z Moniką Odrobińską.

Żyd katolik – Jak ultraortodoksyjny żyd, rabin stał się katolikiem. O swoim nawróceniu i trudnościach, z którymi mierzy się po konwersji – opowiada Jean-Marie Elié Setbon w wywiadzie Barbary Stefańskiej. 

Skazani na Unię – Dwadzieścia lat po wejściu Polski do Unii Europejskiej znaczenie tej organizacji i miejsce Polski w niej ocenia Piotr Zaremba.

Świat bez pisma? – Coraz mniej czytamy, a więcej oglądamy i słuchamy. Dotyczy to zwłaszcza młodszych pokoleń. Jakie konsekwencje to niesie? – sygnalizuje bp Jacek Grzybowski.

Nasz wielki kapitał – Polska kojarzy się na świecie ze św. Janem Pawłem II, wielkim papieżem, który wpłynął na losy świata. Czy potrafimy to wykorzystać? – mówi dr Dariusz Karłowicz w rozmowie z Barbarą Stefańską. 

Brońmy złotego – Rodzimy pieniądz to istotny instrument polityki gospodarczej. Amortyzuje wstrząsy gospodarcze. O znaczeniu własnej waluty przekonuje prof. Kazimierz Dadak. 

Wymiana ciosów – Od czasu ataku Izraela na konsulat Iranu w Damaszku zaostrzył się konflikt między tymi krajami. Do czego to może doprowadzić? – analizuje Piotr Kościński. 

Nachalne i zuchwałe – Trzeba bronić rzeczywistości wobec nachalnych i zuchwałych, bo w tym, co rzeczywiste, obecny jest Bóg – przekonuje o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Czy umiemy jeszcze klękać? – Dlaczego ważne jest klękanie przed Stwórcą – wskazuje Anna Meetschen.

Komunie sprzed lat – Swoje Pierwsze Komunie sprzed kilkudziesięciu lat wspominają bohaterowie reportażu Magdaleny Prokop-Duchnowskiej.  

Bohater dwóch kontynentów – Postać Tadeusza Kościuszki, z którym bohatera Polski i USA, przybliża Iwona Budziak.

Wolny nie tylko z nazwiska – Znany jest z telewizji i z prowadzenia patriotycznych uroczystości. Mówi wprost o swojej wierze. Sylwetkę Tomasza Wolnego przedstawia Irena Świerdzewska. 

Maryja a kapłaństwo – Czy Maryja, będąc Matką kapłanów, sama także spełnia jakieś funkcje kapłańskie? – rozważa o. Dariusz Kowalczyk SJ. 

Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 21 kwietnia i wcześniejszych numerów tygodnika.   

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 maja

Środa, VII Tydzień wielkanocny
Wspomnienie św. Rity z Cascii
Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 21, 15-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 majaBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter