29 marca
piątek
Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 27 marca - "Na ratunek najsłabszym"

Ocena: 0
767

Tygodnik Idziemy na 27 marca ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Na ratunek najsłabszym – Ciężko chore, niepełnosprawne, osierocone – dzieci ukraińskie już od pierwszych dni wojny znajdują schronienie w Polsce. Kto i jak im pomaga – opisuje Irena Świerdzewska.

Co znaczy: „Nie zabijaj”? – Jak pogodzić prawa wojny z przykazaniem miłości nieprzyjaciół – pyta o. Jacka Salija OP Radosław Molenda.

Nieoczekiwany mąż stanu – Jeszcze do niedawna – komik, który przypadkiem został prezydentem. Teraz – przywódca, chwalony przez liderów państw, kandydat do pokojowej nagrody Nobla. Kim jest Wołodymyr Zełenski – pisze Piotr Kościński.

Jak mądrze ugościć? – Jakich gwarancji państwowych możemy oczekiwać, jeśli wynajmiemy lokal uchodźcom z Ukrainy? – z mec. Jarosławem Dąbrowskim, specjalistą od obrotu nieruchomościami, rozmawia Monika Odrobińska.

Bądźmy roztropni – Najgorszą prowokacją, obliczoną na skłócenie Polaków z Ukraińcami są rozpuszczane przez Kreml oszczerstwa, jakby Polska chciała wprowadzić na zachodnią Ukrainę, w tym do Lwowa, swój kontyngent wojskowy i pozostać tam na dłużej – przestrzega ks. Henryk Zieliński.

Niezbadana demografia – Na politykę prorodzinną wydajemy 62 mld zł rocznie, niestety nie skutkuje to najważniejszym: wzrostem urodzeń. Kierowanie tych środków odbywa się po omacku, głównie na podstawie kalkulacji politycznych. Jak pomóc demografii? – odpowiedzi szuka Monika Odrobińska.

Dzień w Hrebennem – Na granicy polsko-ukraińskiej, zobaczyłem rzekę uchodźców płynącą ze wschodu, która wpada do polskiego morza dobra. Dobę w Hrebennem – opisuje ks. Paweł Kłys.

Kaszubskie dróżki – Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Wejherowie jest jednym z trzech z najstarszych tego typu w Polsce. Tamtejsza kalwaria nazywana jest kaszubską Jerozolimą – pisze Patryk Lubryczyński.

Mistyka w życiu – Księga Psalmów to prawdziwa księgą mistyki. Zawarte w niej modlitwy stanowią zapis doświadczenia duchowego wielu osób i wspólnot. Równocześnie stanowią one zaproszenie dla czytelników, żeby także w podobne doświadczenia duchowe wchodzili –zauważa ks. Bartosz Adamczewski.

Jedynie prawda jest ciekawa – Antykomunista, którego książki wywoływały gwałtowne polemiki, jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy emigracyjnych – 120 lat temu urodził się Józef Mackiewicz. Jego postać przybliża Marcin Krężelok.

Co pokazuje wojna? – Każde dramatyczne wydarzenie czegoś uczy, coś pokazuje i zmienia, choć nie zawsze na lepsze. Agresja na Ukrainę nagle ujawniła, jak działa nasz świat, co i kto nim rządzi – pisze Krzysztof Ziemiec.

Przełom w polityce – Rosyjski najazd na Ukrainę ma niezwykle doniosłe skutki. Uzmysławia podstawowe znaczenie broni atomowej. Co jeszcze? – odpowiada Kazimierz Dadak.

Piramida kłamstw – Niemcy, które ku zadowoleniu Berlina określano niekiedy jako „moralne mocarstwo”, okazały się moralnym karłem zauważa w swoim felietonie Jacek Karnowski.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 20 marca.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter