18 czerwca
wtorek
Marka, Elzbiety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 26 maja - "Spełniona kobiecość"

Ocena: 4.92
869

Tygodnik „Idziemy” na 26 maja ukazał się drukiem i w e-wydaniu: www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz eprasa.pl/news/idziemy.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Macierzyństwo wpisane w kobiecość – Kobieta to matka. Tak została stworzona – mówi dr hab. Iwona Zielonka w rozmowie z Ireną Świerdzewską, podkreślając, że nie chodzi wyłącznie o wymiar fizyczny.

Matki pasjonatki – To dla nich życiowy wybór, pasja i przygoda. Czego nauczyło je bycie mamą? Historie trzech kobiet przybliża Magdalena Prokop-Duchnowska. 

Dyskryminacja w Warszawie – Czym kierował się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, zakazując symboli religijnych w urzędzie miasta? – analizuje ks. Henryk Zieliński. 

Święta z sąsiedztwa – Jaka była na co dzień Helena Kmieć, której proces beatyfikacyjny właśnie ruszył? – przeczytamy w reportażu Moniki Odrobińskiej.

Imigracja z Kremlem w tle – Do Hiszpanii masowo napływają migranci z Afryki. Komu może zależeć na wywołaniu kryzysu? – pisze Marcin Zatyka.

Świątynie na planie filmowym – „Ranczo” w Jeruzalu, „Ojciec Mateusz” w Gliniance, a ostatnio Świątynia Opatrzności Bożej – kościoły, w których nagrywano znane filmy opisuje Piotr Kościński.

Na obraz Trójcy Świętej – Co to znaczy i co z tego wynika, że zostaliśmy stworzeni na obraz Boga w Trójcy Świętej? – wyjaśnia o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Dziękczynienie ze św. Jadwigą – O tym, co będzie tematem tegorocznego Święta Dziękczynienia, pisze Barbara Stefańska, która przeprowadziła też krótkie rozmowy z kard. Kazimierzem Nyczem i kard. Grzegorzem Rysiem. 

Rodzice przekazują wiarę – Na wyjątkową rolę rodziców w religijnym wychowaniu dzieci – wskazuje ks. Dominik Brzeziński. 

Ku przepaści – Katastrofa demograficzna, którą przeżywa cały świat zachodni, nie jest wyłącznie wynikiem zmian cywilizacyjnych – podkreśla Jacek Karnowski. 

Marzenie o Międzymorzu – Jaki był cel ofensywy wojsk polskich na Ukrainie w 1920 r.? O wyprawie kijowskiej pisze Jan Józef Kasprzyk. 

Fundacja im. Kardynała Pella? – Może przydałaby się fundacja broniąca opluwanych duchownych? – sugeruje o. Dariusz Kowalczyk SJ na kanwie sprawy bp. Marka Mendyka.

Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 19 maja i wcześniejszych numerów tygodnika.   

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 czerwca

Wtorek, XI Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 43-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter