26 września
niedziela
Wawrzynca, Kosmy, Damiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 25 lipca

Ocena: 4.55555
987

Tygodnik Idziemy na 25 lipca ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

Fot. Tygodnik Idziemy, idziemy.pl

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Opiekunowie tradycji –  O co chodzi w ograniczeniu przez papieża Franciszka możliwości sprawowania liturgii według rytu przedsoborowego? – wyjaśnia ks. Henryk Zieliński.

Co robił Kościół w czasie COVID-19? – Zaangażowanie Kościoła w duchową, materialną i medyczną pomoc ludziom w czasie pandemii, na przykładzie archidiecezji łódzkiej – ukazuje ks. Paweł Kłys.

Łaska starości – O godnym przeżywaniu starości i o tym, czego można się od starszych ludzi nauczyć – opowiada o. Leon Knabit OSB, bloger, publicysta, w rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim.

Pamięć i marzenia – W tę niedzielę obchodzimy po raz pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka – pisze o tym Barbara Stefańska.

Fenomen Lata z Radiem – Kulisy powstawania jednej z najpopularniejszych od 50 lat audycji – opisuje Monika Odrobińska.

Z Częstochowy do Fatimy – Dwóch Polaków pielgrzymuje pieszo do Fatimy w podziękowaniu za zwiększenie ochrony życia w Polsce – pisze o nich Agnieszka Domańska.

Przestrzeń spotkania – Jak będzie przebiegać tegoroczny „Przystanek Jezus”? – opowiada ks. Damian Piątkowiak SVD w rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim.

Wielka woda – Nawet bogate Niemcy nie poradziły sobie z tegoroczną powodzią. Jakie wnioski powinniśmy z tego wyciągnąć? – tłumaczy Krzysztof Ziemiec.

Największe marzenie papieża – Wyzwania, które nam i sobie stawia papież Franciszek w książce: „Świat jutra” – charakteryzuje ks. Przemysław Artemiuk.

Wolność czy prawo? – W jaki sposób pod przykrywką bezpieczeństwa i praw człowieka ograniczana jest nasza wolność? – pokazuje o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Afganistan pozostanie sam – Kończącą się prawie dwudziestoletnią interwencję USA i innych państw zachodnich, w tym Polski, w Afganistanie – podsumowuje Piotr Kościński.

Presja Trybunału – Jak międzynarodowe trybunały stały się narzędziem presji ze strony lewicowych ideologii? Do czego to może prowadzić? – ostrzega Jacek Karnowski.

Równość po francusku – Co dzisiaj znaczy we Francji rewolucyjne hasło: wolność, równość, braterstwo? – opisuje Anna Meetschen.

Dekalog VIII – Olsztyn – W Olsztynie Jan Paweł II wiele słów poświęcił prawdzie, w nawiązaniu do przykazania: „Nie mów fałszywego świadectwa”- przypomina to Agnieszka Domańska.

Wzór ojca Martina – Problem z o. Martinem Jamesem SJ, doradcą watykańskiego Sekretariatu Komunikacji, zaangażowanym w promowanie obecności homoseksualistów wśród duchownych – porusza Marek Jurek.

Przeczytaj także: Tygodnik Idziemy na 18 lipca

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 26 września

XXVI Niedziela zwykła
Słowo Twoje, Panie, jest prawdą,
uświęć nas w prawdzie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mk 9,38-43.45.47-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Powołani (komentarz "Idziemy")

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarze

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter