20 maja
piątek
Bazylego, Bernardyna, Aleksandra
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 23 stycznia - "Czy Chrystus jest podzielony?"

Ocena: 4.75
879

„Na okładce tygodnika Idziemy (na 23 stycznia) tym razem obraz Chrystusa z Bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie. Obraz pęknięty - podobnie jak Chrystusowy Kościół. Taki jest bowiem temat tego numeru. Podejmują go najlepsi autorzy" - do lektury zachęca redaktor naczelny ks. Henryk Zieliński.

Tygodnik Idziemy na 23 stycznia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Czy Chrystus jest podzielony? – Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan ma już ponad stuletnią tradycję. Co udało się w tym czasie osiągnąć? – odpowiada bp dr Jacek Jezierski, przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. Ekumenizmu, w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

Droga do jedności – Czego nam brakuje do osiągnięcia pełnej jedności wszystkich wyznawców Chrystusa, skoro jest między nami zgoda co do samych fundamentów naszej wiary? – zastanawia się o. Jacek Salij OP.

Mądrzy po szkodzie – Źle jest, gdy religia oraz teologia stają się narzędziem osiągania ściśle politycznych celów. To zawsze rodzi i pogłębia podziały – nie tylko w historii i nie tylko między chrześcijanami różnych wyznań – przestrzega w swoim wstępniaku ks. Henryk Zieliński.

Dziadkowie – Plan Boży – O roli dziadków w życiu rodziny z Jackiem Pulikowskim – współzałożycielem i wieloletnim prezesem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej, dziadkiem pięciorga wnucząt – rozmawia Monika Odrobińska.

Dlaczego młodzi odchodzą? – Młodzi coraz częściej rezygnują z praktyk religijnych. Jakie są tego przyczyny i możliwe konsekwencje? Kto ponosi odpowiedzialność za taki stan rzeczy? Odpowiedzi szuka Agnieszka Domańska.

Żeby nie musieli uciekać – Kryzys migracyjny to problem bliższy nam niż mogło się wydawać choćby rok temu. Zaczyna się jednak daleko, na przykład na Bliskim Wschodzie, skąd ludzie uciekają przed wojną i skrajną biedą. Wspieranie ich na miejscu, aby nie byli zmuszeni do opuszczania swoich domów, to najlepsza forma pomocy pisze Przemysław Bogusz.

Sprawiedliwość – czyli: to nie fair! – Naszym dzieciom należy się od nas mądra miłość i dobre wychowanie – czyli właściwe przygotowanie do dorosłości – zauważa w swoim felietonie Anna Wardak.

Rzymskie ślady św. Agnieszki – Św. Agnieszka to jedna z najbardziej znanych i czczonych świętych chrześcijańskiej starożytności. W jej wspomnienie papieżowi składane są dwa baranki. Obecności świętej w Rzymie przygląda się ks. Waldemar Turek.

Artysta miłującego oblicza – Tomasz Mill głosi Dobrą Nowinę obrazem. Spotkania z Bogiem przedstawia w ikonach, nierzadko w sposób odzwierciedlający wewnętrzne zmagania. Jego twórczość opisuje Patryk Lubryczyński.

Kościół miłosierny Franciszka – Ukazuje ludzkości twarz mamy, nie wytyka kruchości i ran, głosi przebaczenie. Jak Ojciec Święty widzi wspólnotę uczniów Chrystusa pisze ks. Przemysław Artemiuk.

100 lat z „Rycerzem Niepokalanej” – W styczniu mija wiek od ukazania się pierwszego numeru pisma założonego przez św. Maksymiliana Marię Kolbego OFM Conv. Historię magazyny przypomina Wojciech Świątkiewicz.

Pustelnik w ferworze życia – Dla wielu był jedynym ogniwem łączącym ich z Kościołem. Ks. Jan Pałyga, pallotyn, przygarniał tych, którzy znaleźli się na krawędzi życia. Zmarł w grudniu ub. roku. Postać opisuje Monika Florek-Mostowska.

Nazwijmy rzeczy po imieniu – Neomarksizm kulturowy jest systemem, który zbiera wyjątkowo okrutne żniwo w postaci depresji i samobójstw nastolatków zauważa Jacek Karnowski.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 16 stycznia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 maja

Piątek, V Tydzień Wielkanocny - wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 15,12-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter