20 kwietnia
sobota
Czeslawa, Agnieszki, Mariana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 21 listopada - "Tron dla Jezusa Chrystusa"

Ocena: 4.35
1416

Tygodnik Idziemy na 21 listopada ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Tron dla Jezusa – Dlaczego mówi się o intronizacji Jezusa Chrystusa Króla, skoro Jego panowanie nie wynika z naszej koronacji? – opowiada bp Stanisław Jamrozik w rozmowie z  Ireną Świerdzewską.

Katolicy w akcji –  W Kościele często rodzi się pytanie o rolę i możliwość zaangażowania osób świeckich w  życie całej wspólnoty. Jedną z propozycji jest Akcja Katolicka,  jej działaniom przygląda się Agnieszka M. Domańska.

Granica coraz gorętsza – Sytuacja na białoruskiej granicy jest coraz trudniejsza. Wielkiej operacji zorganizowanej przez ludzi Aleksandra Łukaszenki, wspieranego przez Władimira Putina  – przygląda się Piotr Kościński.

Hanik z Górnego Śląska –  20 listopada odbędzie się beatyfikacja śląskiego kapłana, męczennika II wojny światowej, ks. Jana Machy – jego postać przybliża Agnieszka Skrzypczyk – Plaza.

Twórcze iskrzenie – Za jakim modelem wzajemnych relacji z władzą opowiada się Kościół? – opowiada dr hab. Sławomir Sowiński, prof. UKSW w rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim.

Jak odzyskać młodzież? – O XVIII Krajowym Forum Duszpasterstwa Młodzieży i wnioskach z niego płynących z bp. Grzegorzem Suchodolskim rozmawia Agnieszka M. Domańska.

Czym jest synodalność? – Skąd się wzięła synodalność, jak mamy ją rozumieć i praktykować – odpowiedzi na te pytania daje dokument “Synodalność w życiu i misji Kościoła”, który omawia ks. Przemysław Artemiuk.

Dwa światy – Porównywanie obecnej sytuacji  migrantów na granicy do ukrywania Żydów podczas hitlerowskiej okupacji jest nie tylko nieuprawnione i uderza w pamięć ofiar Zagłady, ale jest również diabelsko podstępne – zauważa ks. Henryk Zieliński.

Koniec beztoski – Łukaszenka, a może Putin, bezbłędnie trafił w miękkie podbrzusze Europy, czyli prawa człowieka i humanitaryzm. Czy Europa da się na to nabrać? – zastanawia się Krzysztof Ziemiec.

Przywracanie do życia – Badania psychologiczne wkazują wyraźnie, że religia pomaga ludziom radzić sobie z przeciwnościami losu – zauważa w swoim felietonie Anna Meetschen.

Muzyka niebios – Czy w czasie Mszy św. można zaśpiewać każdą pieśń religijną? Czemu służą koncerty organizowane w kościołach? – odpowiedzi szuka Barbara Stefańska.

Apostoł nowego stulecia – 26 listopada Kościół obchodzi wspomnienie bł. ks. Jakuba Alberione. Jego działalności przygląda się Barbara Wiśniowska.

Potrzebujemy jedności – Wyzwaniem chwili jest solidarność z tymi, którzy bronią granic, ale potrzebna jest też „jak najszersza” jedność klasy politycznej – zauważa w swoim felietonie Jacek Karnowski.

Dzieci na wojnie hybrydowej – Na granicę z Polską białoruskie służby, wspomagane przez Putina, sprowadzają przede wszystkich młodych mężczyzn, ale są też kobiety i dzieci. Jest ich znacznie mniej niż mężczyzn, ale wystarczająco, aby nagrywać różne filmiki, które mają budzić wrogie wobec polskich służb emocje  – pisze o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 14 listopada.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 kwietnia

Sobota, III Tydzień wielkanocny
Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem.
Ty masz słowa życia wiecznego.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 55. 60-69
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najczęściej czytane komentarze



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter