29 marca
piątek
Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 21 marca

Ocena: 5
1550

W tygodniku „Idziemy" na 21 marca Dorota Łosiewicz, Edyta Golec, Angelika Górny i Danuta Ziemiec opowiadają o tym, jak zmienia się świat kobiety, gdy zostaje matką. Red. naczelny ks. Henryk Zieliński przestrzega przed konsekwencjami akceptacji wulgarności i agresji w przestrzeni publicznej. Z kolei ks. prof. Robert Skrzypczak tłumaczy w którym momencie gniew przestaje być uczuciem, a staje się grzechem. Ważny temat porusza również Monika Odrobińska, która pisze o niezwykłym domu prowadzonym przez ss. samarytanki dla niepełnosprawnych dzieci. Ks. prof. Waldemar Chrostowski tym razem przybliża czytelnikom proroka Jeremiasza w kontekście kryzysu instytucji religijnych, a ks. Jacek Stefański kontynuuje cykl artykułów o św. Józefie. W związku z 100 rocznicą urodzin ks. Franciszka Blachnickiego istotę programu "Prawda. Krzyż. Wyzwolenie", który pozostawił oazowiczom jako duchowy testament przypomina Radosław Molenda. Owocnej lektury!

Grafika: idziemy.pl

„Idziemy" na 21 marca ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W tym numerze szczególnie warto przeczytać:

Najważniejsza rola – Dorota Łosiewicz, Edyta Golec, Angelika Górny i Danuta Ziemiec w opracowaniu Ireny Świerdzewskiej opowiadają jak zmienia się świat, gdy kobieta zostaje matką.

Są szczęśliwi – Tutaj nie pomaga starszy młodszemu, ale sprawniejszy mniej sprawnemu. – tak o niezwykłym domu prowadzonym przez siostry samarytanki dla dzieci w wieku od kilku miesięcy do kilkudziesięciu lat, pisze we wzruszającym reportażu Monika Odrobińska.

Zanim będzie za późno – Dziwny byłby to świat, w którym prawo obecności w przestrzeni publicznej miałyby tylko wulgarność, agresja i wyuzdanie, a miłość małżeńska i rodzicielska oraz wszelka normalność musiałyby się ukrywać – pisze ks. Henryk Zieliński.

Epidemia nienawiści – W którym momencie gniew przestaje być uczuciem, a staje się grzechem? – na te inne pytania odpowiada ks. prof. Robert Skrzypczak w rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim.

Apostoł prawdy i wolności – O Słudze Bożym ks. Franciszku Blachnickim, twórcy ruchu oazowego i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, w przeddzień jego setnej rocznicy urodzin– przypomina Radosław Molenda.

Jeremiasz: kryzys instytucji religijnych – Co się dzieje, kiedy świątynia i składane w niej ofiary stają się pretekstem do usprawiedliwienia występnego stylu życia? – tłumaczy ks. prof. Waldemar Chrostowski w trzecim odcinku rekolekcji wielkopostnych.

Dajemy nadzieję – Co dzisiejsza medycyna ma do zaoferowania małżeństwom borykającym się z niepłodnością? I jak ważny jest dla pacjenta uśmiech na twarzy lekarza – opowiada dr Aleksandra Kicińska w rozmowie z Iwoną Flisikowską.

Wielkopostne ożywienie wiary – Nie możemy pozwolić sobie na to, by ci, którzy żyją bez Boga, dyktowali taki styl życia wszystkim innym – przypomina ks. prof. Jan Sochoń.

Sprawdzian – Czy rządzący i opozycja dadzą szansę Bartłomiejowi Wróblewskiemu jako kandydatowi na nowego Rzecznika Praw Obywatelskich? – pyta Krzysztof Ziemiec.

Franciszek i Argentyna – Socjalistyczny prezydent Argentyny tak bardzo nienawidził kard. Bergoglio, że nawet nie wypowiadał jego nazwiska – kulisy napiętych relacji papieża Franciszka z rządami w Argentynie wyjaśnia Piotr Kościński.

Milczenie świętego Józefa – Gdzie był i co robił św. Józef, gdy trzej Mędrcy przybyli złożyć pokłon Jezusowi? – wyjaśnia ks. Jacek Stefański.

Księża nie z księżyca – Księża powinni twardo stąpać po ziemi, ale jednocześnie patrzeć w niebo, niekoniecznie na księżyc – twierdzi o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Idźcie do Józefa – Dlaczego we współczesnej sytuacji Kościoła i świata szczególnie potrzebujemy opieki św. Józefa? – komentuje Anna Meetschen.

Pieniądz przyszłości? – Co powinniśmy wiedzieć o kryptowalutach? – wyjaśnia dr. Paweł Sobkow w rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim.

Nadciąga rewolucja? – Problemy brytyjskiej monarchii i rysujące się na tym tle napięcia międzypokoleniowe – komentuje Jacek Karnowski.

Bóg nie błogosławi grzechu – Dlaczego Kościół nie może błogosławić związków homoseksualnych? – wyjaśnia nota watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary. Publikujemy tę notę w całości.

Prawa podstawowe – Co można, a czego nie powinno rozstrzygać się w referendach? – wskazuje Marek Jurek.

Czytaj także: Tygodnik Idziemy na 14 marca

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter