Tygodnik „Idziemy” na 20 października ukazał się drukiem i w e-wydaniu: www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz eprasa.pl/news/idziemy.
W najnowszym numerze warto przeczytać:
Komu najbardziej zależało na śmierci duszpasterza „Solidarności”? Nad pytaniami, na które trudno znaleźć odpowiedź, zastanawia się historyk Rafał Łatka w rozmowie z Piotrem Kościńskim: Dokumentów nie ma, sprawcy milczą.
Jak zmieniał się młody nieśmiały chłopiec z prowincjonalnych Okopów, który wyrósł na błogosławionego kapelana Solidarności? – opisuje ks. Jan Sochoń, przyjaciel ks. Popiełuszki, w eseju: Księdza Jerzego droga ku świętości.
Objawy choroby służby zdrowia nasiliły się w ostatnich tygodniach. Dlaczego niektórym szpitalom grozi zamknięcie? – pisze Irena Świerdzewska w artykule: Krach w służbie zdrowia.
Dostępność alkoholu, jego cena, pozytywny obraz… Kto i co może zrobić, aby młodzi ludzie coraz rzadziej sięgali po alkohol? – wskazuje Magdalena Prokop-Duchnowska w reportażu: Alkonastolatki.
Dyskusje o obecności osób homoseksualnych w Kościele toczą się także w jego wnętrzu. Głos z Ameryki Południowej przywołuje Marcin Zatyka w tekście: Groźne lobby.
Jakimi motywami kieruje się papież Franciszek przy wyborze kardynałów? – pyta w komentarzu o. Dariusz Kowalczyk SJ: Garść refleksji o kardynałach.
Na co przeznaczone są ofiary składane przy okazji Niedzieli Misyjnej – odpowiada ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w rozmowie z Barbarą Stefańską: Solidarni z misjonarzami.
Odkrycie fresków w pałacu Nerona wpłynęło na sztukę europejską. Jaki wpływ miał na to XVIII-wieczny polski malarz Franciszek Smuglewicz? – pokazuje ks. Waldemar Turek w tekście: Polak w Złotym Domu.
W Europie i Ameryce Północnej liczba powołań kapłańskich maleje. Zupełnie inaczej jest w Afryce i Azji – zauważa Anna Meetschen w komentarzu: Ludzkie kalkulacje.
Rolę Polskiej Organizacji Wojskowej w odzyskaniu niepodległości opisuje Jan Józef Kasprzyk w artykule: Tajna gwardia Piłsudskiego.
Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 13 października i wcześniejszych numerów tygodnika.