2 lipca
sobota
Jagody, Urbana, Marii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 20 marca - "Zło dobrem zwyciężaj"

Ocena: 3.25
503

Tygodnik Idziemy na 20 marca ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Szansa dla Kościoła – Ludzie, których pandemia wygoniła z kościołów, zaczęli właśnie do nich wracać. Ale cytowanie w tym kontekście porzekadła: „Jak trwoga, to do Boga”, byłoby uproszczeniem  – pisze ks. Henryk Zieliński.

Zło dobrem zwyciężaj – Putin jest opętany. Ale zwyciężymy, bo modlimy się o nawrócenie jego i całej Rosji – mówi bp Leon Dubrawski z Kamieńca Podolskiego w rozmowie z Moniką Odrobińską.

Wszystko zaczyna się w sercu – Człowiek, który się nie nawraca i nie kocha, zaczyna wypowiadać wojny swoim bliskim. To się zaczyna od dziecka – wskazuje ks. Marek Dziewiecki.

Kryzys kubański. Reaktywacja – Na Kubie żywność jest wciąż na kartki, a ostatni bramuje nawet papieru, żeby je drukować. Mimo to komunistyczny reżim trzyma się mocno dzięki poparciu Rosji, która chce wykorzystać wyspę jako przyczółek do konfrontacji z USA. – pisze o tym Marcin Zatyka.

Z dzieckiem o wojnie – Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie? Czy to dobrze, żeby dzieci bawiły się militarnymi zabawkami? – odpowiadają Monika Odrobińska i Janusz Wardak.

Co przysługuje uchodźcom? – Jak uchodźcy z Ukrainy mogą zalegalizować swój pobyt w Polsce, żeby mieć dostęp do rynku pracy i wszelkich świadczeń? – instruuje  Marcin Krężelok.

Jeden znaczy wiele – Dlaczego warto samodzielnie decydować o przeznaczeniu części naszego podatku na wybrany cel? – uzasadnia Irena Świerdzewska.

Mistyka w życiu: Księga Rodzaju – Czego możemy nauczyć się w naszych relacjach z Bogiem od Noego, Abrahama i innych patriarchów? – wskazuje ks. Bartosz Adamczewski.

Kto lepiej pomaga – dobro lubi ciszę, ale może teraz jest ta chwila, żeby nagłośnić ogromną pomoc udzielaną uchodźcom przez parafie, diecezje – sugeruje Krzysztof Ziemiec.

Co z oczu … – W głównym ołtarzu kościoła św. Jana Nepomucena w Insbrucku z inicjatywy tamtejszego biskupa zawisła fotografia, przedstawiająca nagiego aktywistę LGBT – pół Ukraińca. Czy to najlepszy pomysł na solidaryzowanie się  z Ukrainą? – pyta Anna Meetschen.

Jak w kraju Jezusa – Piękno i duchową wartość kalwarii wambierzyckiej – opisuje Irena Świerdzewska.

Bliżej biskupa – Przeprowadzona przed trzydziestu laty reformę administracyjną Kościoła w Polsce – opisuje Wojciech Świątkiewicz.

Kwasy i zasady – Dlaczego w rodzinie muszą obowiązywać jasne zasady? – tłumaczy Anna Wardak.

Umierać za ojczyznę?! – Dlaczego właściwie ktoś gotów jest umierać za ojczyznę? Czy to dzisiaj słuszna postawa? – analizuje o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Nasza siła – Z pytaniem jak przetrwać między Rosja a Niemcami, Polacy mierzą się już od dwóch stuleci. Pojawia się chyba na to nowa recepta – zauważa Jacek Karnowski.

Z czym walczymy? – Swoistą zmowę między władzami Rosji i liberalnymi elitami na Zachodzie – odsłania Marek Jurek.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 13 marca.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 lipca

Sobota, XIII Tydzień zwykły - Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
Będę słuchał tego, *
co Pan Bóg mówi:

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 9, 14-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter