19 kwietnia
piątek
Adolfa, Tymona, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 20 marca - "Zło dobrem zwyciężaj"

Ocena: 3.25
948

Tygodnik Idziemy na 20 marca ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Szansa dla Kościoła – Ludzie, których pandemia wygoniła z kościołów, zaczęli właśnie do nich wracać. Ale cytowanie w tym kontekście porzekadła: „Jak trwoga, to do Boga”, byłoby uproszczeniem  – pisze ks. Henryk Zieliński.

Zło dobrem zwyciężaj – Putin jest opętany. Ale zwyciężymy, bo modlimy się o nawrócenie jego i całej Rosji – mówi bp Leon Dubrawski z Kamieńca Podolskiego w rozmowie z Moniką Odrobińską.

Wszystko zaczyna się w sercu – Człowiek, który się nie nawraca i nie kocha, zaczyna wypowiadać wojny swoim bliskim. To się zaczyna od dziecka – wskazuje ks. Marek Dziewiecki.

Kryzys kubański. Reaktywacja – Na Kubie żywność jest wciąż na kartki, a ostatni bramuje nawet papieru, żeby je drukować. Mimo to komunistyczny reżim trzyma się mocno dzięki poparciu Rosji, która chce wykorzystać wyspę jako przyczółek do konfrontacji z USA. – pisze o tym Marcin Zatyka.

Z dzieckiem o wojnie – Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie? Czy to dobrze, żeby dzieci bawiły się militarnymi zabawkami? – odpowiadają Monika Odrobińska i Janusz Wardak.

Co przysługuje uchodźcom? – Jak uchodźcy z Ukrainy mogą zalegalizować swój pobyt w Polsce, żeby mieć dostęp do rynku pracy i wszelkich świadczeń? – instruuje  Marcin Krężelok.

Jeden znaczy wiele – Dlaczego warto samodzielnie decydować o przeznaczeniu części naszego podatku na wybrany cel? – uzasadnia Irena Świerdzewska.

Mistyka w życiu: Księga Rodzaju – Czego możemy nauczyć się w naszych relacjach z Bogiem od Noego, Abrahama i innych patriarchów? – wskazuje ks. Bartosz Adamczewski.

Kto lepiej pomaga – dobro lubi ciszę, ale może teraz jest ta chwila, żeby nagłośnić ogromną pomoc udzielaną uchodźcom przez parafie, diecezje – sugeruje Krzysztof Ziemiec.

Co z oczu … – W głównym ołtarzu kościoła św. Jana Nepomucena w Insbrucku z inicjatywy tamtejszego biskupa zawisła fotografia, przedstawiająca nagiego aktywistę LGBT – pół Ukraińca. Czy to najlepszy pomysł na solidaryzowanie się  z Ukrainą? – pyta Anna Meetschen.

Jak w kraju Jezusa – Piękno i duchową wartość kalwarii wambierzyckiej – opisuje Irena Świerdzewska.

Bliżej biskupa – Przeprowadzona przed trzydziestu laty reformę administracyjną Kościoła w Polsce – opisuje Wojciech Świątkiewicz.

Kwasy i zasady – Dlaczego w rodzinie muszą obowiązywać jasne zasady? – tłumaczy Anna Wardak.

Umierać za ojczyznę?! – Dlaczego właściwie ktoś gotów jest umierać za ojczyznę? Czy to dzisiaj słuszna postawa? – analizuje o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Nasza siła – Z pytaniem jak przetrwać między Rosja a Niemcami, Polacy mierzą się już od dwóch stuleci. Pojawia się chyba na to nowa recepta – zauważa Jacek Karnowski.

Z czym walczymy? – Swoistą zmowę między władzami Rosji i liberalnymi elitami na Zachodzie – odsłania Marek Jurek.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 13 marca.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 kwietnia

Piątek, III Tydzień wielkanocny
Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije,
trwa we Mnie, a Ja w nim jestem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 52-59
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najczęściej czytane komentarze



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter