17 sierpnia
środa
Zanny, Mirona, Jacka
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 20 lutego

Ocena: 0
967

Tygodnik Idziemy na 20 lutego ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Klikanie z głową – Dlaczego tak często padamy ofiarą przestępców internetowych? Z Cyprianem Gutkowskim, ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa z Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń, rozmawia Irena Świerdzewska.

Nie daj się oszukać! – Coraz więcej osób pada ofiarą przestępców wyłudzających dane osobowe, a w konsekwencji traci pieniądze. Jak rozpoznać oszustów? – podpowiada Patryk Lubryczyński.

Zimna Wojna II – Po zacieśnieniu współpracy Chiny-Rosja podział świata na dwa zwalczające się obozy staje się coraz bardziej widoczny – zauważa Kazimierz Dadak.

W politycznej grze – O tym jaki jest obecnie układ sił w Zjednoczonej Prawicy z politologiem dr. hab. Sławomirem Sowińskim, prof. UKSW, rozmawia Patryk Lubryczyński.

Azjatycka twarz Kościoła – Co tak naprawdę się wydarzyło w Kazachstanie w styczniu tego roku, kiedy w zamieszkach zginęło ponad 200 osób? Z bp. José Luísem Mumbielą Sierrą, ordynariuszem Ałmaty, przewodniczącym Konferencji Episkopatu Kazachstanu, rozmawia Barbara Stefańska.

Jelcynowi pomnik – Od dawna powtarzam, że winni jesteśmy Borysowi Jelcynowi pomnik w Warszawie. Nie tylko w podzięce, ale także na świadectwo, że relacje polsko-rosyjskie mogą się układać poprawnie, a Polacy nie są rusofobami i potrafią być wdzięczni, jeśli tylko są traktowani podmiotowo – pisze we wstępniaku ks. Henryk Zieliński.

Mistyk czy niedowiarek? – Mistrz światła i cienia, twórca dzieł przepełnionych mistycyzmem, a jednocześnie uczestnik bijatyk i awanturnik. W ubiegłym roku minęła 450 rocznica urodzin Caravaggia. Podróż rzymskimi śladami tego genialnego malarza odbywa ks. Waldemar Turek.

Anielskie śpiewanie – Ze swoją urodą i głosem Agnieszka Lewalska mogłaby robić karierę w show-biznesie. Wybrała śpiewanie dla Pana Boga. Dlaczego? – opisuje Irena Świerdzewska.

Sztuczny konflikt – Prace komisji powołanej przez  św. Jana Pawła II potwierdziły, że Galileusz nie widział cienia sprzeczności między nauką a wiarą – pisze Ignacy Masny.

To je moje… – Nauczenie dzieci, że inni ludzie też mają swoje prawa i potrzeby, jest niełatwe, lecz konieczne – podkreśla w swoim felietonie Anna Wardak.

„Uspokajanie” Putina – Jadąc na spotkanie z Władimirem Putinem do Moskwy, francuski prezydent Emmanuel Macron miał nadzieję przywieźć stamtąd sukces, ale wrócił z niczym –zauważa Piotr Kościński.

Sługa świętości Kościoła – Gdyby poważnie potraktowano pisma zmarłego 950 lat temu św. Piotra Damianiego, współczesny Kościół nie przeżywałby wielu problemów, z którymi obecnie się zmaga – pisze Wojciech Świątkiewicz.

Sprawa jest poważna – Potrzebujmy solidnych sojuszy, silnej armii, i - co najważniejsze - dużej spójności społecznej – zauważa w swoim felietonie Jacek Karnowski.

Ekologiczny walec – Regulacje unijne dotyczące CO2 najbardziej uderzą w kraje takie jak Polska. Oprócz ekologii liczy się koszt społeczny – obawia się Krzysztof Ziemiec.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 13 lutego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 sierpnia

Środa, XX Tydzień zwykły – wspomnienie św. Jacka, prezbitera
Żywe jest słowo Boże i skuteczne,
zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 20, 1-16a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter