6 października
czwartek
Artura, Brunona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 2 stycznia - "Pokój czy wojna?"

Ocena: 0
1173

Tygodnik Idziemy na 2 stycznia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Paradoks pokoju – Jakie znaczenie w Starym Testamencie miało życzenie pokoju – opowiada s. Judyta Pudełko PDDM, biblistka, wykładowczyni Akademii Katolickiej w Warszawie, w rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim.

Pokój czy wojna –  Od ponad siedemdziesięciu pięciu lat na świecie nie było ani jednej wojny. Brzmi to absurdalnie, bo o rozmaitych starciach zbrojnych słyszymy codziennie – zauważa Piotr Kościński.

Kościół w 2022 roku – Kontynuacja Synodu Biskupów, 60. rocznica rozpoczęcia Soboru Watykańskiego II i 50. rocznica powstania polskich diecezji na ziemiach zachodnich i północnych – najważniejsze wydarzenia nadchodzącego roku opisuje Wojciech Świątkiewicz.

Szczęśliwi nieidealni – Narodziny dziecka to wydarzenie, które w życiu małżonków zmienia wszystko: relacje, obowiązki, codzienność. O zaskoczeniu, kryzysach i szansach młodzi rodzice opowiadają Agnieszce Domańskiej.

Utopia czy religia? – Kościół musi wzywać nie tylko do pokoju ducha, który wynika z pojednania z Bogiem i  ludźmi, ale także do pokoju między państwami, narodami i grupami społecznymi. Jest to szczególnie ważne teraz, gdy świat zapętla się w spirali zbrojeń i wrogiej rywalizacji – pisze ks. Henryk Zieliński.

Misterium czasu – Nowy Rok dla wielu z nas wiąże się z przykrą konstatacją o przemijaniu. Gdy zmienia się data w kalendarzu, mocniej niż w innych dniach doświadczamy nieuchronności upływu czasu. W takich chwilach uzmysławiamy sobie, że żyjemy poddani wszechwładnej mocy czasu – zauważa bp Jacek Grzybowski.

Dzień dziś wesoły – Już po raz czternasty w Uroczystość Objawienia Pańskiego na ulice polskich miast wyjdzie Orszak Trzech Króli. Tegoroczne  hasło pochodzi z kolędy „Z narodzenia Pana” – szczegóły tegorocznego świętowania zdradza Anna Murawska.

Kościół solidarny Franciszka – Polakom kojarzy się z ruchem społeczno-politycznym. Według papieża solidarność rozumiana jako cnota może się stać lekarstwem na biedę, niesprawiedliwość i odrzucenie pisze ks. Przemysław Artemiuk.

Imiona naszych dzieci – Z początkiem stycznia obchodzimy wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. Czym się kierujemy przy wyborze imienia dla swoich dzieci  – pisze ks. Waldemar Babicz.

Moc modlitwy – Historię rodziny, zmagającej się z poważną chorobą syna i sile modlitwy opisuje Barbara Wiśniowska.

Spór o szczepienia – W sprawie walki z pandemią trzeba iść drogą racjonalnego środka – pisze w swoim felietonie Jacek Karnowski.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 26 grudnia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 października

Czwartek, XXVII tydzień zwykły, dzień powszedni
Otwórz, Panie, nasze serca,
abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 11, 5-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter