17 kwietnia
czwartek
Rudolfa, Roberta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik "Idziemy" na 2 marca - "Sztuczna inteligencja: szansa czy zagrożenie?"

Ocena: 5
132

Tygodnik „Idziemy” na 2 marca ukazał się drukiem i w e-wydaniu: www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz eprasa.pl/news/idziemy.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Nie znamy kierunku, w którym zmierzamy – szanse i zagrożenia sztucznej inteligencji przedstawia ks. dr Tomasz Bierzyński w rozmowie z Ireną Świerdzewską: Zakładnicy AI.

Systemy AI zmieniają świat. Ale to my sami poddajemy się ich panowaniu – zauważa prof. Jacek Koronacki w eseju: Szansa czy zagrożenie

Dlaczego w sezonie zachorowań na grypę brakuje lekarstw? – tłumaczy Anna Kuroczko, kierownik apteki, w rozmowie z Barbarą Stefańską: Dlaczego nie ma leków?

Nauczenie się korzystania z komputera czy smartfona otwiera seniorom nowe możliwości –pisze Magdalena Prokop-Duchnowska w reportażu: Poza cyfrowym nawiasem.

Nagroda nie tylko dla bizneswoman. Codzienna praca każdej kobiety zasługuje na docenienie – podkreśla Weronika Kostrzewa w felietonie: Prestiżowa codzienność.

Trump chce ukraińskich złóż. Europejczycy planują misję pokojową. Trwa dyplomatyczny ping-pong wokół wojny w Ukrainie – układankę porządkuje Piotr Kościński: Co dalej z tą wojną?

Od dzieciństwa w patologicznej rodzinie do szczytów władzy w USA – drogę J.D. Vance’a opisuje prof. Kazimierz Dadak w artykule: Wiceprezydent.

Nawet w wirtualnej przestrzeni dobrze znaleźć sobie grupę wsparcia. O grupach dla żon i mam pisze Anna Wardak w felietonie: W grupie najlepiej.

Pomoc dla Libanu i inne przedsięwzięcia przedstawia ks. prof. Jan Witold Żelazny, dyrektor stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, w rozmowie z Ireną Świerdzewską: Cedry Nadziei.

Ile można spóźnić się na Mszę Świętą, by była „ważna”? Odpowiedź jest jedna – sprawę wyjaśnia ks. Łukasz Piotrowski w tekście: Spóźnieni na Mszy.

Od młodości poświęcił się Ojczyźnie. Pozostał wierny aż po szafot w więzieniu przy ul. Rakowieckiej – sylwetkę Augusta Emila Fieldorfa przedstawia Jan Józef Kasprzyk: Generał „Nil”.

Lepiej, żeby Niemcy jasno komunikowali narodowe interesy, niż ukrywali je pod płaszczykiem „dobra Europy” – stwierdza Łukasz Warzecha w felietonie: Czy bać się Naomi Seibt?

Kościół z nadzieją patrzy na rozwój technologii AI. Stawia jednocześnie wyraźne granice w jej kształtowaniu – pisze ks. Łukasz Piotrowski we wstępniaku: Nowy lewiatan?

Uczestnictwo w ruchach charyzmatycznych nie musi wiązać się ze spektakularnymi znakami Ducha Świętego – pisze ks. Marek Kruszewski w komentarzu: Chrzest w Duchu.

 

Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 23 lutego i wcześniejszych numerów tygodnika.  

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 kwietnia

Wielki Czwartek
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Łk 4, 16-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
23. dzień nowenny za Ojczyznę

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter