21 stycznia
piątek
Agnieszki, Jarosława
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 19 września

Ocena: 4.83333
1380

Tygodnik Idziemy na 19 września ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Kluczem jest miłość – Czym kierować się w wychowaniu dzieci i co jest w nim najważniejsze? O blaskach i cieniach rodzicielstwa opowiadają osoby znane i zaangażowane w życie Kościoła: Angelika Korszyńska-Górny, Dariusz „Maleo” Malejonek, Magdalena Guziak-Nowak i Sławomir Szmal w sondzie przeprowadzonej przez Agnieszką M. Domańską.

Plan na wychowanie – Jak dobrze wychować dziecko i czego nie przegapić? – odpowiada Janusz Wardak, doradca rodzinny i wychowawczy, w rozmowie z Radosławem Molendą.

Media po katolicku – Na ile obecne media katolickie spełniają swoją misję i czy są skierowane wyłącznie do katolików? – mówi przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP, abp. Wacław Depo, w rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim.

Już błogosławieni – Obszerną relację z uroczystości beatyfikacyjnej kard. Wyszyńskiego i m. Czackiej – przygotował Wojciech Świątkiewicz.

Obdarowani dobrem – Cieszmy się nowymi błogosławionymi, korzystajmy z ich nauki i przykładu ich życia oraz z możliwości publicznego oddawania im czci – apeluje ks. Henryk Zieliński.

Czego uczy nas kard. Wyszyński – „Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia jest wydarzeniem wyjątkowym, co powinni rozumieć również niewierzący” – zauważa w swoim felietonie Krzysztof Ziemiec.

Krucjata miłości – Założenia i misję ABC Społecznej Krucjaty Miłości – podsumowuje Monika Odrobińska.

Media, które łączą – Największym i najbardziej opiniotwórczym światowym mediom katolickim – przygląda się Piotr Kościński.

Wakacyjne obrazy nadziei – Obrazami, które tchną nadzieją i pozwalają zobaczyć życie rodzące się z wiary – dzieli się z czytelnikami ks. Przemysław Artemiuk

Patron ładu – „Aktywność społeczna w życiu i nauczaniu kardynała Wyszyńskiego oparta była na solidnym fundamencie Ewangelii i nauki Kościoła” – zauważa Anna Rastawicka.

Wyszyński, Gurgacz, odwaga – Na czym polega dziś ewangeliczna odwaga – pisze o. Dariusz Kowalczyk SJ.

W Niemczech nadchodzi nowe –  Zbliżającym się wyborom na kanclerza w Niemczech i Drodze Synodalnej przygląda się Anna Meetschen.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 12 września.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 stycznia

Piątek, II Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
...ustanowił Dwunastu, aby Mu towarzyszyli.
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mk 3,13-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter