Tygodnik „Idziemy” na 17 listopada ukazał się drukiem i w e-wydaniu: www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz eprasa.pl/news/idziemy.
W najnowszym numerze warto przeczytać:
Jak pomagać ewangelicznie – tłumaczy bp Wiesław Szlachetka w rozmowie z Moniką Odrobińską: Solidarni z ubogimi.
Co i kiedy można śpiewać w kościele, czy można korzystać z cyfrowych organistów? – wyjaśnia ks. prof. Andrzej Filaber w wywiadzie Ireny Świerdzewskiej: Muzyka w liturgii.
Wyzwania związane z zatrudnieniem organisty przedstawia Barbara Stefańska w artykule: Po co nam organiści?
Okoliczności zwycięstwa i cele prezydentury Trumpa, także wobec Polski – omawia prof. Kazimierz Dadak w tekście: Tryumfalny powrót.
Mamy czas krótkotrwałej odwilży w relacjach państwa z Kościołem z racji kampanii prezydenckiej w Polsce. Trzeba to wykorzystać, bo „opiłowywanie katolików” powróci – ostrzega ks. Henryk Zieliński we wstępniaku: Okienko.
Cudem powstał i cudem ocalał – powstanie i losy wileńskiego obrazu Jezusa Miłosiernego opisuje Monika Odrobińska: Portret Miłosiernego.
W bazylice watykańskiej wystawiono na widok publiczny tron św. Piotra. Czy Apostoł na nim zasiadał? – historię tego artefaktu opisuje ks. Waldemar Turek w artykule: Tron Apostoła.
Jak ludzie żyjący w niesakramentalnych małżeństwach mogą odnaleźć się w Kościele? – pokazuje Magdalena Prokop-Duchnowska w reportażu: Niesakramentalni w Kościele.
Jak skutecznie pomóc osobie po próbie samobójczej – odpowiada ks. Marek Kruszewski w komentarzu: Po samobójstwie.
W czym socjalizm Józefa Piłsudskiego różnił się od socjalizmu marksistowskiego? – wyjaśnia Jan Józef Kasprzyk w tekście: Jazda czerwonym tramwajem.
Dlaczego tak wymagająca starość może być tak pouczającą lekcją mądrości i człowieczeństwa? – zastanawia się Anna Wardak w komentarzu: Ostatnia lekcja.
Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 10 listopada i wcześniejszych numerów tygodnika.