29 czerwca
środa
Piotra, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 14 marca

Ocena: 5
1087

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy" abp Henryk Hoser w rozmowie z Moniką Odrobińską wyjaśnia „co ma pandemia do grzechu?”. Redaktor naczelny ks. Henryk Zieliński przybliża temat ostatniej pielgrzymki papieża Franciszka do Iraku, z kolei ks. prof. Waldemar Chrostowski w drugim odcinku rekolekcji wielkopostnych wskazuje nam Mojżesza, a ks. Jacek Stefański kontynuuje cykl artykułów o św. Józefie. Nie zabraknie także jak zawsze godnego polecenia felietonu o. Dariusza Kowalczyka. Tym razem pisze on o skandalicznym liście lewicowej działaczki Joanny Senyszyn do nowego metropolity gdańskiego abp. Tadeusza Wojdy. Zachęcamy do lektury!

Grafika: idziemy.pl

Tygodnik Idziemy na 14 marca ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: egazety.pl oraz eprasa.pl/news/idziemy.

W tym numerze szczególnie warto przeczytać:

Co ma pandemia do grzechu? – Jeśli swoim niefrasobliwym zachowaniem działamy odstraszająco dla innych, że rezygnują oni z udziału w liturgii, to jest to grzech zgorszenia – mówi abp Henryk Hoser SAC w rozmowie z Moniką Odrobińską.

Pielgrzymka ostatniej nadziei – Czym dla chrześcijan i muzułmanów w Iraku była  pielgrzymka papieża Franciszka? – pisze bezpośrednio z Iraku Michał Kłosowski.

Fenomen Franciszka – Wśród irackich szyitów Franciszek zyskał ostatnio większy posłuch niż w Parlamencie Europejskim w roku 2014. – pisze ks. Henryk Zieliński.

Mojżesz: kryzys przywódcy – Mojżesz jest fascynującą postacią, ale wiele z tego, co naprawdę ważne w jego życiu, pozostaje niezauważone – pisze o tym ks. prof. Waldemar Chrostowski w drugim odcinku rekolekcji wielkopostnych.

Oczami papieża Franciszka – Nauczanie papieża Franciszka na temat sprawiedliwości społecznej i nowego podejścia do światowej ekonomii – przybliża prof. Zbigniew Krysiak w rozmowie z Agnieszką Domańską i Patrykiem Lubryczyńskim.

Papież z innego świata – Kraj, z którego pochodzi papież Franciszek, jego najnowsze dzieje i problemy – opisuje Piotr Kościński.

Święty Józef i gwiazda mędrców – To, że św. Józef  był przez długi czas ukryty przed światem, mogło wynikać z jego woli, aby jego przeczysta Małżonka była bardziej czczona niż on – czytamy w kolejnym rozważaniu ks. Jacka Stefańskiego.

Święty Józef kaliski – Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i cuda, które tam się dokonują – opisuje Irena Świerdzewska.

Krach nieunikniony? – Czy grozi nam katastrofa demograficzna i upadek systemu świadczeń społecznych? – pyta Krzysztof Ziemiec.

Senyszyn cenzuruje biskupa – Skandaliczny list lewicowej działaczki do nowego metropolity gdańskiego abp. Tadeusza Wojdy – komentuje o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Coś się kończy – Czy na zgliszczach dzisiejszej Europy może powstać nowy, lepszy świat? – swoimi refleksjami po zburzeniu kościoła św. Józefa we Francji, dzieli się ks. Rafał Jabłkowski.

Jubileusz wolnej niedzieli – Mija 1700 lat od czasu, jak niedziela została ogłoszona dniem świątecznym w cesarstwie rzymskim. O kłopotach z jej świętowaniem dawniej i dziś – pisze Anna Meetschen.

Odzieranie kultury – Czy powinniśmy ulegać żądaniom lewicy i wyrzucić twórczość Henryka Sienkiewicza z lektur szkolnych? – komentuje Jacek Karnowski.

Tak umierają święci – Sylwetkę młodego księdza, męczennika niemieckiego obozu KL Dachau, ofiary pseudomedycznych eksperymentów – przypomina Anna Jagodzińska.

Twój 1 naszego podatku? – wskazuje Barbara Wiśniowska.

Zasady przeciw obłudzie – Czy mamy jeszcze szansę na rzeczową debatę o sprawach dla nas najważniejszych? – analizuje Marek Jurek.

Czytaj także: Tygodnik Idziemy na 7 marca

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 czerwca

Środa, XIII Tydzień zwykły - uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła
Od wszelkiej trwogi Pan Bóg mnie wyzwolił
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 8,18-22
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane komentarzePOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter