29 marca
piątek
Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 14 lutego

Ocena: 4.9
1741

W najnowszym numerze „Idziemy", w wywiadzie Radosława Molendy z Moniką i Marcinem Gajdami o mitach dotyczących miłości i jak jej nie pomylić z zakochaniem. Ks. Marek Kruszewski w rozmowie z Barbarą Wiśniowską przybliża temat komunikacji w małżeństwie, a redaktor naczelny ks. Henryk Zieliński pisze o Międzynarodowym Tygodniu Małżeństwa. Zwraca również uwagę na film Patryka Vegi „Oczy diabła". „Idziemy" do nabycia na stronie eprasa.pl/news/idziemy. Zachęcamy do lektury!

W numerze na 14 lutego:

Jak rozpoznać miłość? – Czym różni się miłość od zakochania, czy są ludzie, którzy są sobie przeznaczeni i czy są takie małżeństwa, które się nie kłócą? – odpowiadają Monika i dk. Marcin Gajdowie w rozmowie z Radosławem Molendą.

Małżeńskie rozmowy – Dlaczego kobietom i mężczyznom tak trudno się porozumieć, kiedy mija zakochanie i jak wówczas prowadzić dialog w małżeństwie? – radzi ks. Marek Kruszewski w rozmowie z Barbarą Wiśniowską.

Nie musi być idealnie – Szukasz sposobu na lepsze małżeństwo? Czasem nie potrzeba wiele. Wystarczy … słoik po ogórkach. Jak z  niego skorzystać – ujawnia Sylwia Uryga.

Na całe życie – Nie powie o niej inaczej, jak „Urszulka”. O wielkiej miłości Jerzego Zelnika – pisze Irena Świerdzewska.

Szczepionka na trudne czasy – O walentynkach słyszeli chyba wszyscy. O obchodzonym właśnie Międzynarodowym Tygodniu Małżeństwa wie mało kto. A szkoda! – pisze ks. Henryk Zieliński.

Czego potrzeba rodzinie? – Jak przeciwdziałać pladze rozwodów i spadkowi dzietności polskich małżeństw? – odpowiada Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty w rozmowie z Moniką Odrobińską.

Święty Józef i Duch Święty – Małżeństwo Józefa z Maryją musiało być dziewicze, bo nikt oprócz Boga nie może swoją obecnością wypełnić świątyni do Niego należącej. – tłumaczy ks. Jacek Stefański.

Interesy wygrały – Kiedy Europa zaprasza Rosję do zaprowadzania nowego ładu, to dla nas zawsze źle się kończy – ostrzega Krzysztof Ziemiec.

Od Mouniera do Lempart – Co się stało w ostatnich czasach z tzw. katolicyzmem otwartym? – analizuje o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Oczy diabła – Co takiego odsłania najnowszy film Patryka Vegi? – wskazuje ks. Henryk Zieliński.

Bez alkoholu można żyć – Podczas pandemii jesteśmy bardziej narażeni na uzależnienia – przypomina Anna Meetschen.

Spór o Billa Gatesa – Czy to prawda, że Gates przy okazji szczepień, jak wierzy co trzeci Amerykanin, chce oczipować całą ludzkość? – wyjaśnia Piotr Kościński.

Zmagania o Sąd Najwyższy – Czy radykalne skrzydło Partii Demokratycznej w USA wcieli w życie neomarksistowską ideologię? – analizuje prof. Kazimierz Dadak.

Nieporozumienia w Porozumieniu – Do czego prowadzą spory na prawicy? – wskazuje Jacek Karnowski.

Między życiem i śmiercią – W Polsce działa 16 hospicjów perinatalnych, które zajmują się rodzicami i ich chorymi dziećmi jeszcze przed ich narodzeniem – pisze o nich Monika Odrobińska.

Kamilianie w Gruzji – Posługę polskich zakonników wśród chorych i ubogich w tej kaukaskiej republice – opisuje Agnieszka Tomczyk.

Uderzenie rykoszetem – Trzeba powiedzieć wprost, że aborcjonizm to najohydniejsza ideologia dyskryminacji w naszych czasach – twierdzi Marek Jurek.

Czytaj także: Tygodnik Idziemy na 7 lutego

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter