19 kwietnia
piątek
Adolfa, Tymona, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 13 marca - "Zdajemy egzamin"

Ocena: 0
789

Tygodnik Idziemy na 13 marca ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Zdajemy egzamin – Przybywają z całym dorobkiem w torbie. Nasz kraj stał się dla nich wyspą ocalenia. Polacy otwierają serca i domy dla uchodźców z Ukrainy. Relacje pomagających w punktach zorganizowanych, jak i tych którzy pomocy potrzebują, zebrała Irena Świerdzewska.

 

Walka nie tylko bronią – Od wielu lat pracują na Ukrainie. Są tam również teraz – w sytuacji zagrożenia – i nie mają zamiaru wyjeżdżać. Kapłani pochodzący z Polski dzielą się  doświadczeniami ostatnich dni z Barbarą Stefańską.

 

Caritas pomaga – O to co Caritas Polska robi dziś dla uchodźców? – pyta  ks. dr. Marcina Iżyckiego, dyrektora Caritas Polska, Irena Świerdzewska.

Z sercem i z głową – Doceniając szlachetne porywy serc wielu Polaków, którymi zadziwiamy świat – trzeba pomyśleć o długoterminowej strategii. Bez niej gościnność zmieni się w zmęczenie, a serdeczność w niechęć – zauważa ks. Henryk Zieliński.

Reformy Franciszka – Co jest nowego w sposobie sprawowania urzędu przez papieża Franciszka? z o. Stanisławem Tasiemskim OP, wiceprezesem KAI i tłumaczem papieskich dokumentów,  rozmawia Patryk Lubryczyński

Atom w rękach dyktatora –  Prezydent Rosji zagroził użyciem broni jądrowej, jeśli ktokolwiek zechce mu przeszkodzić w podbiciu Ukrainy. Czy to tylko straszenie? – zastanawia się Piotr Kościński.

Wśród sosen –  Pielgrzymowanie do Lichenia można zacząć od leśnej drogi krzyżowej znajdującej się nieopodal bazyliki. Na terenie sanktuarium, oprócz wizerunku Bolesnej Królowej Polski, znajduje się również Golgota i kaplica Krzyża Świętego – opisuje Amelia Siuda-Koszela.

Nie tylko dla orłów –  Wszystko, co wartościowe, wymaga świadomego wysiłku –  zauważa w swoim felietonie Anna Wardak.

Mistyka w życiu – Powtórzone Prawo – Doświadczenie obecności Boga, o którym czytamy na kartach Biblii, może być także osobistym doświadczeniem każdego chrześcijanina. Czy to nie za wysokie progi? – pyta Ks. Bartosz Adamczewski

Losy wynalazcy nafty – Dwusetna rocznica urodzin naszego rodaka, przypadająca w marcu bieżącego roku, stała się dla Sejmu Rzeczypospolitej okazją do ustanowienia go rokiem Ignacego Łukasiewicza. Postaci i jej dokonaniom przygląda się Marcin Krężelok.

Ameryka wobec Ukrainy  –  Polityka międzynarodowa mało interesuje przeciętnego Amerykanina, niemniej napaść Rosji na Ukrainę stanowi tu wyjątek. Z tego względu prezydent Biden poświęcił tej sprawie dużo miejsca w wygłoszonym właśnie orędziu o stanie państwa. O czym jeszcze mówił? –  pisze prof. Kazimierz Dadak.

Kwiecista wyspa chrześcijan –  W czasach głębokiego PRL-u dwudziestu polskich kapłanów wyjechało na indonezyjską wyspę Flores. Zostawili po sobie trwały ślad. Do dziś żyje dwóch spośród nich – pisze Sławomir S. Stoczyński w książce pod tytułem: „Indonezja, kraj kontrastów i paradoksów”.

Co damy innym? – Nasza pomoc na wielką skalę może przejść do najnowszej historii świata. Czy znajdziemy w sobie wystarczająco dużo sił, by kontynuować to dzieło? – zastanawia się Krzysztof Ziemiec.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 6 marca.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 kwietnia

Czwartek, III Tydzień wielkanocny
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 44-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najczęściej czytane komentarze



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter