28 marca
czwartek
Anieli, Sykstusa, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 13 lutego - "Miłość nie rdzewieje"

Ocena: 4.7
1491

Tygodnik Idziemy na 13 lutego ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Lobbujmy za Polską – Gdzie słonie walczą, tam trawa się gniecie. To afrykańskie przysłowie trafnie oddaje perspektywę, wobec której stanęła dzisiaj Polska, kiedy nasila się rywalizacja wielkich mocarstw. – pisze ks. Henryk Zieliński.

Miłość nie rdzewieje – Są razem od prawie pół wieku. Czas nie osłabił ich miłości. Często można ich widzieć trzymających się za ręce, jakby się dopiero co poznali. – Dojrzałą miłość dwojga ludzi opisuje Irena Świerdzewska.

Nie kocha się na próbę – Jak mają reagować rodzice, kiedy słyszą, że ich pełnoletnie dziecko chce zamieszkać ze swoim partnerem, a jak kiedy ma to być jeszcze związek homoseksualny? Jak przygotować dzieci do dojrzałej miłości? – tłumaczy ks. dr. Robert Wielądek w rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim.

Przyjaźń z księdzem – Czy możliwa jest przyjaźń księdza z kobietą? Na co trzeba wówczas uważać? – mówi ks. dr. Marek Dziewiecki w rozmowie z Martą Dybińską.

Granice eksperymentów – W laboratoriach trwają prace nad tworzeniem komórek i całych organizmów ludzko-zwierzęcych. Etyczne granice tych eksperymentów wskazuje bp Jacek Grzybowski.

Ochrońmy dzieci – W jaki sposób rodzice mogą chronić swoje dzieci przed działalnością demoralizujących organizacji w szkole? – odpowiada Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prawnik i psycholog, w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

Powtórka z historii? – Dzięki sojuszowi z Rosją Niemcy już w XIX wieku mogły się zjednoczyć i uzyskać dominującą pozycję w Europie. Czy dzisiaj grozi nam powtórka z historii? – tłumaczy prof. Kazimierz Dadak.

Naprawianie Kościoła po niemiecku – Niebezpieczne pomysły, które przegłosowano w ramach tzw. Dogi Synodalnej w Niemczech – komentuje Anna Meetschen.

Lepiej późno niż wcale – Ofensywę dyplomatyczną naszego rządu wobec narastającego zagrożenia na Wschodzie – opisuje Piotr Kościński.

Sportowa iskra na wystawie  – Muzeum Sportu i turystyki świętuje właśnie 70-lecie istnienia. Dlaczego warto odwiedzić tę placówkę w czasie trwania igrzysk olimpijskich? – przekonuje Agnieszka Domańska.

Ryk osła w Sanremo – Jak powinniśmy reagować na prowokacje i bluźnierstwa przeciwko naszej wierze? Protestować, czy przemilczeć? – na kanwie ostatnich wydarzeń we Włoszech wskazuje  o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Duch czasów – W relacjach z Unią Europejska stajemy wobec dramatycznego wyboru między dobrobytem i suwerennością – twierdzi Jacek Karnowski.

Przepis na sukces – Dlaczego coraz więcej obcokrajowców przyjeżdża do Polski nie tylko na zakupy, ale i na odpoczynek? – relacjonuje Krzysztof Ziemiec.

Rosja postsowiecka – Jak Rosjanie konsekwentnie realizują swoją politykę, coraz bardziej odwołując się do czasów ZSRR – analizuje Marek Jurek.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 6 lutego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 marca

Wielki Czwartek
Daję wam przykazanie nowe,
abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 13, 1-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter