18 sierpnia
czwartek
Ilony, Bronislawa, Heleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 12 września - "Patron na nasze czasy"

Ocena: 4.76667
1402

Mamy specjalny numer na beatyfikację! W nim sporo absolutnie unikalnym materiałów. Choćby historia płaszcza, w którym Prymas Tysiąclecia został wywieziony do Rywałdu i kolejnych miejsc internowania. Na okładce obraz Prymasa ze Stoczka Warmińskiego. Zapraszam do lektury! - zachęca redaktor naczelny ks. Henryk Zieliński. Tygodnik Idziemy na 12 września ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Rys świętości – Czym dla Kościoła w Polsce i dla Polski jest beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia odpowiada przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki w rozmowie z ks. Henrykiem Zielińskim.

O nikim nie mówił źle – O tym co decydowało o wyniesieniu do grona błogosławionych kard. Stefana Wyszyńskiego z o. Gabrielem Bartoszewskim OFMCap., promotorem w procesie beatyfikacyjnym, rozmawia Irena Świerdzewska.

Odchodzenie świętego – Ostatnie chwile życia kard. Stefana Wyszyńskiego w osobistych zapiskach przywołuje jego współpracowniczka, członkini Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, Krystyna Szajer.

Połączyła ich wiara – „Droga Prymasa do świętości wydaje się jakby przeciwieństwem drogi matki Czackiej. Bóg sprawił jednak, że te dwie drogi się w pewnym momencie spotkały. Połączy ich także wspólny dzień beatyfikacji. Jednak tym, co ich łączy najbardziej jest wiara, że „Bóg z tymi, którzy Go miłują współdziała we wszystkim dla ich dobra” (Rz 8, 28) – zauważa ks. Henryk Zieliński.

Polska da sobie radę – O nie zawsze łatwych relacjach Prymasa Tysiąclecia ze stolicą Apostolską opowiada prof. Jan Żaryn w rozmowie z Piotrem Kościńskim.

W płaszczu męczennika – Mało znane wydarzenia z życia Prymasa Tysiąclecia, które wskazują na analogię jego posługiwania z losami biblijnych proroków. Szczególnie tych, którym o miejsce dla Boga w życiu narodu przyszło walczyć w osamotnieniu – opisuje ks. Henryk Zieliński.

Śladami Prymasa po Polsce – Zuzela, Stoczek, Kozłówka, Rywałd Królewski… Miejsca szczególnie związane z osobą Prymasa – przypomina Irena Świerdzewska.

Lekcja z beatyfikacji – Jaką naukę możemy i powinniśmy wynieść z historii kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Czackiej – przypomina Anna Meetschen.

Świadek ze Wschodu – O tym, jak pontyfikat Jana Pawła II i postać kard. Stefana Wyszyńskiego wspominają mieszkańcy Półwyspu Iberyjskiego – pisze Marcin Zatyka.

Beatyfikacyjne cuda – Cuda, które przyczyniły się do orzeczenia Watykanu o beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Czackiej – opisuje Irena Świerdzewska.

Wierny miłości – Tajemnice świętości Prymasa Tysiąclecia zgłębia Anna Rastawicka.

Służba Światłu – dzieło Matki Czackiej i misję, jaką prowadzą Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża, opisuje Agnieszka M. Domańska.

Wiarygodność Kościoła – „Wiarygodność Kościoła zakorzeniona jest w wiarygodności Jezusa Chrystusa. Apostołowie nie głosili siebie, nie zapewniali, że sprawią, iż wszystkim ludziom będzie się żyło lepiej. Głosili Jezusa, który umarł i zmartwychwstał, wstąpił do nieba i zesłał nam Ducha Świętego, i w którym każdy człowiek może być zbawiony, czyli dostąpić życia wiecznego” – pisze w swoim felietonie o. Dariusz Kowalczyk.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 5 września.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 sierpnia

Czwartek, XX tydzień zwykły
Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych,
lecz słuchajcie głosu Pańskiego.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 22, 1-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter