Tygodnik „Idziemy” na 11 sierpnia ukazał się drukiem i w e-wydaniu: www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz eprasa.pl/news/idziemy.
red.W najnowszym numerze warto przeczytać:
Jeśli porządni ludzie odwrócą się od polityki, to wpadnie ona w ręce tych najgorszych, dla których dobro wspólne to puste słowa – mówi prof. Zbigniew Stawrowski w rozmowie z Piotrem Kościńskim: Kościół i polityka.
O starciu dwóch światów, którego stawką była przyszłość Europy, i o roli Kościoła w tym czasie – pisze Jan Józef Kasprzyk w artykule: W obronie cywilizacji.
W czasie Cudu nad Wisłą jakoś nikt nie mówił o mieszaniu się Kościoła do polityki, chociaż była to wielka polityka – zauważa ks. Henryk Zieliński we wstępniaku: Kościół w grze.
Czym różni się światopogląd od ideologii i dlaczego ta druga jest niebezpieczna? – tłumaczy bp Jacek Grzybowski w artykule: Między prawdą a ideologią.
Parodia Ostatniej Wieczerzy na inauguracji olimpiady w Paryżu była skandalem. Ale czym jest odprawianie Mszy Świętej przez księdza ubranego w same kąpielówki, stojącego w morzu i mającego za ołtarz dmuchany materac? – pisze Anna Meetschen w komentarzu: Szanujmy się.
Nauczeni naszym doświadczeniami, pokładajmy ograniczone zaufanie w międzynarodowych sojuszach, a wzmacniajmy naszą armię – mówi prof. Bartłomiej Toszek w wywiadzie Michała Wodzickiego: Jak zwiększyć nasze bezpieczeństwo?
Do zmiany na urzędzie prezydenta Rzeczypospolitej mamy jeszcze rok. Coraz bardziej prawdopodobna staje się kandydatura Donalda Tuska. Kiedy poznamy kandydata PiS? – przewiduje Jacek Karnowski w komentarzu: Prezydencka układanka.
Jakie treści kryje w sobie prawda o wniebowzięciu Matki Bożej? Czy to znaczy, że Maryja nie umarła? – wyjaśnia o. prof. Dariusz Kowalczyk w artykule: Ludzkie i Boże spełnienie.
Szpiegowską aferę z oddanym ostatnio Rosji agentem GRU komentuje Krzysztof Ziemiec w tekście: Ufaj, ale sprawdzaj.
Zwyczaje związane z uroczystością MB. Zielnej przybliża Marta Kawalec w felietonie: Roztworna, żytnia i kwietna.
Niezwykłe zabytki miasta, którego nazwa kojarzy się ze specjalnym gatunkiem sera, opisuje ks. Waldemar Turek w artykule: Piękna Parma.
O plusach wesela bez alkoholu pisze Monika Odrobińska w reportażu: Radość bez promili.
Pierwsze medale olimpijskie Polacy zdobywali w barwach Rosji, jeszcze jako poddani cara. Przypomina o tym Ignacy Masny w artykule: Pierwsze polskie medale.
Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 4 sierpnia i wcześniejszych numerów tygodnika.