23 maja
poniedziałek
Iwony, Dezyderego, Kryspina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 11 kwietnia

Ocena: 0
1131

W najnowszym numerze tygodnika "Idziemy" ks. dr Robert Wielądek, w rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim opowiada o posłudze misjonarzy miłosierdzia i roli miłosierdzia w Roku Rodziny. Red. naczelny ks. Henryk Zieliński przestrzega przed błędną interpretacją Orędzia o Bożym Miłosierdziu. Z kolei Barbara Stefańska przypomina o wielkim dziele św. Jana Pawła II „Miłość i odpowiedzialność”, które zostało opublikowane w tym samym roku, kiedy w USA dopuszczono do użytku pigułkę antykoncepcyjną. Nie zabraknie także godnego polecenia artykułu ks. Jacka Stefańskiego o św. Józefie oraz felietonu ojca Dariusza Kowalczyka, który tym razem pisze o homoherezji i homoschizmie. Zapraszamy do lektury!

Grafika: idziemy.pl

„Idziemy" na 11 kwietnia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W tym numerze szczególnie warto przeczytać:

W sprawiedliwości i prawdzie – Jeśli ktoś w Orędziu o Bożym Miłosierdziu chciałby szukać usprawiedliwienia dla ludzkich występków, to srodze się zawiedzie  – pisze ks. Henryk Zieliński.

Powołani do Miłosierdzia  – O trwającej posłudze misjonarzy miłosierdzia i o roli miłosierdzia w Roku Rodziny – opowiada ks. dr. Robert Wielądek, misjonarz miłosierdzia, w rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim.

Wieczernik Bożego Miłosierdzia – Miejsce, gdzie rozpoczęły się objawienia Miłosierdzia Bożego i gdzie Pan Jezus nakazał namalować swój obraz św. s. Faustynie – opisuje Irena Świerdzewska.

Miłość według Wojtyły – W tym samym roku, kiedy w USA dopuszczono do użytku pigułkę antykoncepcyjną, bp Wojtyła opublikował swoją pracę: „Miłość i odpowiedzialność” – o aktualności tego dzieła pisze Barbara Stefańska.

Przed nami egzamin – Dlaczego nadchodzące dni będą czasem trudnego sprawdzianu dla rządzących, opozycji i Kościoła? – wskazuje Krzysztof Ziemiec.

Homoherezja i homoschizma  – W homoherezji nie chodzi tylko o poluzowanie etyki seksualnej aby ludziom zrobić dobrze, ale o uderzenie w podstawy biblijnej nauki o człowieku i w sakramentalność Kościoła – ostrzega o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Sueski korek – Historię Kanału Sueskiego i jego znaczenie dla światowej gospodarki  - opisuje Piotr Kościński.

Święty Józef i Egipt – Głębsze biblijne znaczenie ucieczki Świętej Rodziny do Egiptu – odsłania ks. Jacek Stefański.

Zasady bliskości  – O potrzebie i znaczeniu biskości z drugim człowiekiem, oraz o pułapkach na które trzeba przy tym uważać – opowiada psycholog Waldemar Dulęba w rozmowie z Martą Dybińską.

Cudze gesty – Czy Polacy mają powody aby przepraszać Afrykańczyków za rasizm? – tłumaczy Jacek Karnowski.

Tęczowe kościoły – W wielu niemieckich, austriackich  czy szwajcarskich kościołach, wbrew Stolicy Apostolskiej błogosławi się związki homoseksualne – alarmuje Anna Meetschen.

Miłosierdzie w praktyce – Najpilniejsze zadania podejmowane przez Caritas Polska w kraju i na Bliskim Wschodzie – przybliża Sylwia Hazboun, koordynatorka programu Rodzina Rodzinie w rozmowie z Agnieszką Domańską.

„Solidarność” zaczęła się od solidarności – Niewiarygodne wprost działania komunistycznych służb, poprzedzające powstanie NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych – przypomina Sławomir Siwek.

Pomocowy koncert życzeń – Jak rządową strategię na rzecz osób z  niepełnosprawnościami oceniają sami niepełnosprawni i ich opiekunowie? – opisuje Monika Odrobińska.

Stambuł trochę dalej – Perspektywę i znaczenie wypowiedzenia konwencji stambulskiej – relacjonuje Marek Jurek.

Czytaj także: Tygodnik Idziemy na 4 kwietnia

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 maja

Poniedziałek, VI Tydzień Wielkanocny
Niech święci cieszą się w chwale, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 15,12-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter