10 sierpnia
środa
Borysa, Filomeny, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 10 października - "Po stronie człowieka"

Ocena: 5
1198

Tygodnik Idziemy na 10 października ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Ciało ma sens – Co nowego do teologii ciała wniosła myśl św. Jana Pawła II i jak możemy przełożyć tę myśl na wiedzę przystępną dla każdego człowieka? – opowiada  o. prof. Jarosław Kupczak OP, w rozmowie z Barbarą Stefańską.

Więcej niż całe złoto świata – Ks. Wojtyłę w podróż do Francji, Belgii i Holandii, aby zapoznał się z nowymi metodami duszpasterskimi wśród robotników wysłał Kard. Sapieha – o tym, jak wpłynęło to na poglądy przyszłego papieża – pisze Ignacy Masny.

Nauczyciel – zawód niedoceniony – W jakiej kondycji polska szkoła obchodzić będzie 14 października Dzień Edukacji Narodowej? – opowiada Ryszard Proksa, przewodniczący Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w rozmowie z Radosławem  Molendą.

Interesy i wartości – Trwała może być tylko wspólnota wartości – mimo różnicy interesów. W tej dziedzinie Polska – jeśli tylko nie odetnie się od swoich korzeni – wciąż ma naszym sąsiadom i całej Europie wiele do zaoferowania – zauważa ks. Henryk Zieliński.

Jan Paweł II o godności człowieka – „Osoba to, zdaniem Jana Pawła II, ktoś wezwany do miłości. Ponieważ jesteśmy osobami, wzajemne składanie się w darze i rzetelna troska o dobro wspólne, tworzy prawdziwie ludzkie rodziny i społeczeństwa” – pisze o. Jacek Salij OP.

Maryja oczami Latynosów – Pobożność maryjna w każdym zakątku globu ma nieco inne oblicze: modlitwy różańcowej, pielgrzymki, radosnej procesji… Jak Matkę Bożą czczą Latynosi w Wenezueli i na Kubie? – przygląda się Agnieszka M. Domańska.

W cieniu Józefa – O tym, jak święty Józef pomaga w życiu codziennym polskich rodzin – pisze Irena Świerdzewska.

Unia na manowcach – Unię Europejską zakładali politycy chrześcijańskiej demokracji: Konrad Adenauer, Alcide de Gasperi i Robert Schuman, ten ostatni – bliski jest beatyfikacji. Jakiej Europy chcieli? – odpowiada ks. prof. Piotrem Mazurkiewiczem, w rozmowie z Piotrem Kościńskim.

Ślady przetrwały – „Powtarzał: „Idź tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię”. Choć 18 października mija dwudziesta rocznica tragicznej śmierci biskupa Jana Chrapka, ślady jego życia wciąż zmieniają życie innych na lepsze”. Sylwetkę znanego michality i opiekuna dziennikarzy – przypomina  Barbara Wiśniowska.

Europejskie supermocarstwo? – W stosunkach pomiędzy Francją, a co za tym idzie i Unią Europejską, a Stanami Zjednoczonymi niespodziewanie zapanował kryzys. Australia zerwała bowiem umowę na dostawę łodzi podwodnych zawartą z firmą francuską i zamiast tego zbuduje własne, dzięki pomocy USA i Wielkiej Brytanii. Co stoi za antyamerykańską ofensywą Paryża? – zastanawia się Kazimierz Dadak.

Droga synodalna a Synod Biskupów – Coraz mocniejsza jest krytyka Drogi Synodalnej oraz prezentowane są alternatywne teksty pozostające w zgodzie z nauczaniem Kościoła. – zauważa w swoim felietonie Anna Meetschen.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 3 października

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 11 sierpnia

Czwartek, XIX tydzień zwykły – wspomnienie św. Klary, dziewicy
 Wielkich dzieł Boga nie zapominajmy
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 18,21-19,1
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter