Tygodnik „Idziemy” na 10 listopada ukazał się drukiem i w e-wydaniu: www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz eprasa.pl/news/idziemy.
W najnowszym numerze warto przeczytać:
Dlaczego warto mówić światu o naszej bogatej przeszłości i teraźniejszości – wyjaśnia Eryk Mistewicz w rozmowie z Ireną Świerdzewską: Opowiadamy światu Polskę.
Jak szwedzki zespół Sabaton rozsławia polskich bohaterów – opisuje Barbara Stefańska w reportażu: Zauroczeni Polską.
O walce politycznej toczonej tylko dla interesu partyjnego pisze Piotr Zaremba w tekście: Partyjniactwo górą.
Rosyjski, ukraiński, chiński czy amerykański? – plany na zakończenie wojny w Ukrainie omawia Piotr Kościński w artykule: Jaki plan pokojowy?
O negatywnych skutkach korzystania ze smartfonów w szkole i korzyściach z wyrugowania ich z tej przestrzeni pisze Magdalena Prokop-Duchnowska w reportażu: W szkole bez smartfonu?
Czy Synod o synodalności zmieni Kościół? – analizuje bp Jacek Grzybowski w tekście: Synod i co dalej?
Dlaczego żaden z kandydatów na prezydenta USA nie jest idealny dla Polski – wyjaśnia ks. Henryk Zieliński we wstępniaku: Daleko od ideału.
Jeden o drugim twierdzili, że nie ma lepszego polityka, a przy tym różnili się we wszystkim – o różnicach między Romanem Dmowskim a Józefem Piłsudskim pisze Jan Józef Kasprzyk w artykule: Spór gigantów.
Śladami Zbigniewa Herberta po włoskich miastach oprowadza nas ks. Waldemar Turek w tekście: Poeta przewodnikiem.
Dlaczego współczesna pedagogika nie powinna rezygnować z wymagań? – pokazuje Marta Kawalec w felietonie: Kto nie poniósł porażki ni razu…
O kontrowersjach związanych z symbolami Roku Świętego pisze Anna Meetschen w komentarzu: Znaki i symbole.
Na kanwie zamieszania z nowo wybudowanym Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie o. Dariusz Kowalczyk stawia pytanie o kanony kultury: Antykultura, czyli miś!
Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 3 listopada i wcześniejszych numerów tygodnika.