19 marca
wtorek
Józefa, Bogdana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 1 sierpnia

Ocena: 4.73333
1403

Tygodnik Idziemy na 1 sierpnia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Cena prawdy – Może do protokołu dyplomatycznego wizyt zagranicznych polityków w naszym kraju powinniśmy wpisać złożenie wieńców w Palmirach, albo przy pomniku Ofiar Rzezi Woli – zauważa ks. Henryk Zieliński.

Kapelan Grupy „Kampinos” – Zaangażowanie przyszłego Prymasa Tysiąclecia w Powstanie Warszawskie – opisuje Marian Piotr Romaniuk.

63 dni wolności – Przeżycia „Julka”, szesnastoletniego obrońcy Polskiej Wytworni Papierów Wartościowych w czasie Powstania Warszawskiego – przybliża Monika Odrobińska.

Nasz punkt widzenia – Na czym polega problem Polski w przekazywaniu prawdy o naszej historii? – wskazuje Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski, w rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim.

Jak opowiadać Polskę? – W jaki sposób promowanie kraju przekłada się na jego wizerunek i na warunki życia jego obywateli – pisze Piotr Kościński.

Chciał być Polakiem – O nastoletnim Jakubie Vaugon, który sprzeciwił się kłamstwom o Polsce i o Polkach we francuskim podręczniku – pisze Barbara Wiśniowska.

Zuzela prymasa Wyszyńskiego – Okoliczności przyjścia na świat przed 120 laty Stefana Wyszyńskiego oraz jego dzieciństwo w szczęśliwej rodzinie – opisuje Irena Świerdzewska.

Sierpień bez alkoholu  –  Czy warto mówić o sierpniowej abstynencji, gdy ludzie są już zmęczeni apelami o trzeźwość w poście, adwencie i przy innych okazach? – odpowiada bp Tadeusz Bronakowski w rozmowie z Barbarą Wiśniowską.

500 lat jezuitów – Na czym polega specyficzna duchowość jezuitów i co ich łączy mimo że różnią się między sobą poglądami na wiele spraw? – charakteryzuje o Dariusz Kowalczyk SJ.

Niezwykłe Towarzystwo – Dzieje Towarzystwa Jezusowego oraz jego rolę w służbie Kościołowi – przypomina Patryk Lubryczyński.

Nowe Monachium? – Ameryka pokazała, że dla rozgrywki z Chinami sprzeda każdego – zauważa Jacek Karnowski.

Dar miłości – Jak poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach? – analizuje Krzysztof Ziemiec.

Nowa religia – Pomysł luterańskiego teologa aby Kościół w ramach budowania globalnej religii zaczął czcić Mahometa jako jednego z proroków – komentuje o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Niemieckie statystyki – W ubiegłym roku w Niemczech liczba parafii zmalała o 78, zaś księży ubyło 418 – relacjonuje Anna Meetschen.

Dekalog IX  – Włocławek – Nie daj się opanować człowiekowi cielesnemu – mówił św. Jan Paweł II w nawiązaniu do IX przykazania we Włocławku przed 30 laty. Przypomina to Justyna Zacharek.

Kontrabanda tradycji – Ze stanowiskiem francuskiego biskupa Jean-Pierre’a Batut w sprawie liturgii przedsoborowej – polemizuje Marek Jurek.

Przeczytaj także: Tygodnik Idziemy na 25 lipca

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 marca

Wtorek - V Tydzień Wielkiego Postu
Szczęśliwi, którzy mieszkają w domu Twoim, Panie,
nieustannie wielbiąc Ciebie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 1, 16. 18-21. 24a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do św. Rafki

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter