30 czerwca
czwartek
Emilii, Lucyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Toruń: zbliża się 24. rocznica powstania Radia Maryja

Ocena: 0
1568

Gdyby nie gigantyczny wysiłek Radia Maryja, nie byłoby obecnej zmiany w Polsce – napisali w przesłanym KAI komunikacie członkowie Zespołu Wspierania Radia Maryja.

2015-11-29 20:13
lk / Toruń (KAI), sg

W sobotę 5 grudnia w Toruniu odbędą się obchody 24. rocznicy powstania rozgłośni kierowanej przez ojców redemptorystów.

Obchody zorganizowane zostaną w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Bema. W programie m.in. modlitwy i koncerty (w tym bp. Antoniego Długosza z Częstochowy) oraz uroczysta Msza Święta o godz. 16.00 pod przewodnictwem metropolity lwowskiego abp. Mieczysława Mokrzyckiego.

O modlitwę szczególnie w intencji powołań do zgromadzenia ojców redemptorystów poprosił o. Tadeusz Rydzyk. Dyrektor Radia Maryja tradycyjnie zaapelował też o jak najliczniejsze przybycie na obchody wszystkich słuchaczy i sympatyków toruńskiej rozgłośni.

"Coraz bliżej do 24. urodzin Radia Maryja – szczególnego daru dla Kościoła w Polsce i rodaków, szczególnego też fenomenu, którym jest także kochająca Pana Boga, Kościół, Ojczyznę i ludzi Rodzina Radia Maryja; rodzina nieobojętna, ale zaangażowana apostolsko. Kochani, zapraszamy serdecznie na piękne świętowanie tych urodzin w Toruniu" – zwrócił się do słuchaczy o. Rydzyk.

W przesłanym KAI komunikacie Zespół Wspierania Radia Maryja podkreśla z kolei, że "Rocznicowe dziękczynienie jest okazją do spojrzenia na miniony czas, kiedy to coraz intensywniej odczuwaliśmy rezultaty oddziaływań wewnętrznych i zewnętrznych, których celem było zniszczenie wartości chrześcijańskich, na których od wieków kształtowała się nasza Ojczyzna".

"Jeszcze mamy w pamięci te ustawy i rozporządzenia uderzające w poszanowanie życia człowieka, w rodzinę, w wychowanie młodego pokolenia. Te działania rządzących wspierane były przez współdziałające z nimi media" – brzmi fragment komunikatu Zespołu.

"W tak kształtowanej rzeczywistości – przypomina Zespół Wspierania Radia Maryja – odczuwany był coraz bardziej głód prawdy. Zadanie nałożone na katolickie środki społecznego komunikowania, przypomniane przez św. Jana Pawła II w książce „Wstańcie, chodźmy!” było od początku wpisane w misję Radia Maryja". Rozgłośnia to zadanie podjęła i "realizuje od początku swojej służby Panu Bogu, Kościołowi i Polsce".

Z tej służby, zdaniem Zespołu, wyrastają owoce zaangażowania wielu Polaków, wśród których wymienia się zarówno modlitwy w intencji Ojczyzny, jak i "liczne zaangażowanie obywateli w Ruch Kontroli Wyborów".

"To również dzięki formacji religijnej i patriotycznej prowadzonej przez te środki komunikacji społecznej buduje się wspólnota ducha, która potrafi formułować wymagania wyborców w stosunku do wybranych" – czytamy w komunikacie.

Wyniki wyborów, które odbyły się w bieżącym roku, stworzyły warunki do powrotu Polski na właściwą drogę służby obywatelom – piszą dalej członkowie Zespołu Wspierania Radia Maryja. Trzeba jednak pamiętać, że "powierzenie zadań związanych z rządzeniem wybranym przez nas przedstawicielom nie kończy się na akcie wyborczym. Trzeba stale i konsekwentnie pilnować, czy i w jaki sposób wybrani przez nas przedstawiciele władzy realizują zobowiązania wyborcze"

W opinii Zespołu, pomocne w tej ocenie "będą na pewno informacje przekazywane przez środki społecznego komunikowania, których rzetelność znamy od lat i które przykładają do oceny takie same kryteria, jakich my użylibyśmy w tych zasadniczych sprawach".

Przy rocznicowej okazji Zespół podkreśla, że "gdyby nie gigantyczny wysiłek Radia Maryja, nie byłoby obecnej zmiany w Polsce".

"To Radio Maryja, Telewizja Trwam, „Nasz Dziennik” jakże często inspirują naszą aktywność w dziele formacji religijnej i patriotycznej, w umacnianiu wiary każdego z nas oraz w dawaniu świadectwa temu, iż jesteśmy uczniami Chrystusa" – stwierdzili członkowie Zespołu Wspierania Radia Maryja.

Radio Maryja jest rozgłośnią radiową założoną przez zakonników ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (redemptorystów). Swoją pierwszą audycję nadało 8 grudnia 1991 r. w Toruniu i Bydgoszczy. W niespełna trzy lata później uzyskało koncesję ogólnopolską. Jest jedyną rozgłośnią o charakterze religijnym słyszalną w całej Polsce.

Z raportu Radio Track Millward Brown przygotowanego na zlecenie portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że w okresie sierpień-październik 2015 r. Radio Maryja było słuchane przez 2,3 odbiorców.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 czerwca

Czwartek, XIII Tydzień zwykły - wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników
św. Kościoła Rzymskiego

On wstał i poszedł do domu.
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 9, 1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane komentarzePOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter