23 kwietnia
wtorek
Jerzego, Wojciecha
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Sztuka o św. Maksymilianie w Polskim Radiu

Ocena: 0
943

Radiowe przedstawienie na podstawie sztuki Kazimierza Brauna o św. Maksymilianie Kolbem, pt. „Mój syn, Maksymilian” zostanie nadane w dniu uroczystości Wszystkich Świętych w radiowej Jedynce.

2016-10-30 14:38
rk / Warszawa (KAI), mz

Autorem reżyserii tego słuchowiska Teatru Polskiego Radia jest Marcin Kwaśny, znany z filmowej roli rotmistrza Witolda Pileckiego.

W sztuce, opartej na korespondencji między matką a synem, główną postacią, obok świętego jest Marianna Kolbe. W tej roli wystąpi Ewa Ziętek. W roli św. Maksymiliana – Łukasz Lewandowski. Radiowej realizacji akustycznej podjął się Maciej Kubera, muzyka jest dziełem Marcina Nierubca. W pozostałych rolach: Dariusz Kowalski – Brat Leon i Ksawery Szlenkier – Ciemny.

Słuchowisko powstało we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym. Premiera słuchowiska 1 listopada o godz. 17.00 w programie I Polskiego Radia.

„Mój syn, Maksymilian” jest jedną z trzech sztuk o św. Maksymilianie Kolbe, które napisał w 2010 roku Kazimierz Braun – wybitny polski reżyser teatralny oraz historyk i teoretyk teatru. Obecnie teatrolog wykłada na Uniwersytecie Stanu Nowy Jork w Buffalo. Obok dużego dramatu „Maximilianus”, przeznaczonego na widowisko teatralne, powstała też mała wersja pt. „Cela ojca Maksymiliana” – monodram.

Na podstawie sztuki Kazimierza Brauna „Mój syn, Maksymilian” w maju 2011 roku zrealizowano radiowe przedstawienie w reżyserii Wojciecha Markiewicza. W roli matki wystąpiła Danuta Szaflarska, a w roli św. Maksymiliana – Adam Woronowicz.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 
- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -