25 sierpnia
niedziela
Luizy, Ludwika, Józefa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Szkolenie rzeczników instytucji kościelnych

Ocena: 0
688

W Konstancinie-Jeziornie zakończyło się trzydniowe szkolenie rzeczników instytucji kościelnych. Duchowni, osoby konsekrowane i świeccy uczyli się komunikowania ze światem za pośrednictwem starych i nowych mediów.

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Episkopat.pl

Redaktor Robert Mazurek ("Rzeczpospolita", RMF FM) mówił, jak przygotowywać przełożonych do udzielania przez nich wywiadów prasowych i radiowych.

Redaktor Maria Stepan i operator Radosław Sęp ("Wiadomości" TVP1) przeprowadzili ćwiczenia z udzielania wypowiedzi dla telewizyjnych serwisów informacyjnych.

Najwięcej czasu podczas szkoleń było poświęconych komunikowaniu się przez internet. Rzecznicy spotkali się m.in. z Jakubem Bielem (Solgaz & Instytut Medialny), Konradem Kruczkowskim (haloziemia.pl), Magdaleną Daniłoś (Video Marketing blog magdalenadanilos.pl), Weroniką Zagułą (vlog) oraz z Magdaleną Piórek i Moniką Przybysz (Snapchat).

Choć były to już dwunaste warsztaty, to jednak po raz pierwszy podjęto nową tematykę – protokół dyplomatyczny i etykietę. Zajęcia z tego zakresu poprowadziła Bogumiła Więcław z Europejskiej Akademii Dyplomacji.

Organizatorami dorocznych szkoleń rzeczników instytucji kościelnych są o. Jan Maria Szewek – rzecznik krakowskiej prowincji franciszkanów oraz prof. dr hab. Monika Przybysz i ks. prof. dr hab. Józef Kloch z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 sierpnia

"Są ostatni, którzy będą pierwszymi, i są pierwsi, którzy będą ostatnimi."

Dziś w Kościele: niedziela XXI tygodnia zwykłego 
+ Wspomnienie bł. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Iz 66,18–21, Ps 117, Hbr 12,5–7.11–13, Łk 13, 22–30
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -