19 stycznia
niedziela
Henryka, Mariusza, Marty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Szkolenie rzeczników instytucji kościelnych

Ocena: 0
708

W Konstancinie-Jeziornie zakończyło się trzydniowe szkolenie rzeczników instytucji kościelnych. Duchowni, osoby konsekrowane i świeccy uczyli się komunikowania ze światem za pośrednictwem starych i nowych mediów.

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Episkopat.pl

Redaktor Robert Mazurek ("Rzeczpospolita", RMF FM) mówił, jak przygotowywać przełożonych do udzielania przez nich wywiadów prasowych i radiowych.

Redaktor Maria Stepan i operator Radosław Sęp ("Wiadomości" TVP1) przeprowadzili ćwiczenia z udzielania wypowiedzi dla telewizyjnych serwisów informacyjnych.

Najwięcej czasu podczas szkoleń było poświęconych komunikowaniu się przez internet. Rzecznicy spotkali się m.in. z Jakubem Bielem (Solgaz & Instytut Medialny), Konradem Kruczkowskim (haloziemia.pl), Magdaleną Daniłoś (Video Marketing blog magdalenadanilos.pl), Weroniką Zagułą (vlog) oraz z Magdaleną Piórek i Moniką Przybysz (Snapchat).

Choć były to już dwunaste warsztaty, to jednak po raz pierwszy podjęto nową tematykę – protokół dyplomatyczny i etykietę. Zajęcia z tego zakresu poprowadziła Bogumiła Więcław z Europejskiej Akademii Dyplomacji.

Organizatorami dorocznych szkoleń rzeczników instytucji kościelnych są o. Jan Maria Szewek – rzecznik krakowskiej prowincji franciszkanów oraz prof. dr hab. Monika Przybysz i ks. prof. dr hab. Józef Kloch z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 stycznia

Jezus rzekł: «Pójdź za Mną!» Ten wstał i poszedł za Nim
Dziś w Kościele: sobota, I tydzień zwykły, dzień powszedni
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 1Sm 9,1-4.17-19 i 10,1; Ps 21 (20),2-3.4-5.6-7: Mk 2,13-17
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -