7 lutego
wtorek
Ryszarda, Teodora, Romana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Szczecin: ruszyła Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa

Ocena: 0
946

Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa rozpoczęła działalność w archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Inauguracja odbyła się 18 czerwca w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

2016-06-18 16:23
KSM Szczecin / Szczecin (KAI), sg

To inicjatywa skierowana do osób interesujących się dziennikarstwem oraz dla tych, którzy chcieli poznać zawód dziennikarza.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, które wraz z biurem prasowym KEP było organizatorem wydarzenia, zaprosiło do prowadzenia warsztatów redaktor Annę Świtalską, dziennikarkę redakcji katolickiej TVP w Szczecinie oraz szczecińskiego oddziału Radia Plus. Obecny był także ks. Zbigniew Kucharski – asystent generalny KSM, oraz ks. dr Piotr Donarski –  Radia Plus Szczecin. Z uczestnikami warsztatów odbył również wideokonferencję Rzecznik Prasowy Konferencji Episkopatu Polski, ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Głównym celem Akademii jest zachęcenie młodzieży do ewangelizowania w mediach społecznościowych. Młodzież uczyła się odważnego wypowiadania, zadawania pytań, czy omawiania materiałów filmowych. Ksiądz Kucharski, zaznaczył, że każdy powinien wykorzystać media społecznościowe, do zmieniania świata na lepszy. Opowiedział własnym świadectwem o tym, gdy sam zaczynał ewangelizować, co przeniosło się też do internetu. Dziekanem MAD w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej został Wiktor Stankiewicz.

Organizatorzy nie kryli radości z przeprowadzonych warsztatów. – Bardzo cieszę się, że jesteśmy trzecią diecezją w której organizowana jest Akademia. – mówi Remigiusz Pajor-Kubicki – prezes Zarządu Diecezjalnego KSM. – Dziennikarstwo obywatelskie oparte na mediach społecznościowych bez wątpienia jest przyszłością i pojawia się w naszym życiu coraz częściej. Na co dzień jesteśmy odbiorcą, a dziś uczymy się jak być nadawcą takich wiadomości. – dodaje. Ks. Piotr Raczyński, asystent diecezjalny KSM, zaproponował natomiast uczestnikom, aby włączyli się w redagowanie diecezjalnego dodatku do „Wzrastania” – ogólnopolskiego, katolickiego miesięcznika dla młodzieży. Nie przez przypadek, hasłem Akademii są słowa „Łączyć, aby się dzielić”.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 lutego

Wtorek, IV tydzień zwykły
Sprawnie uchylacie Boże przykazanie,
aby swoją tradycję zachować.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 7, 1-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna przed świętem Matki Bożej z Lourdes cz.2

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter