20 kwietnia
sobota
Czeslawa, Agnieszki, Mariana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Spotkanie z Aniołami - seria II

Ocena: 0
998

W drugiej serii #SpotkaniezAniołami s. Maria Druch ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów kontynuuje przybliżanie internautom Aniołów: tych bardzo ważnych dla całego Kościoła i tych osobistych. Nadal pomaga nam zaprzyjaźnić się z Aniołami i ukazuje, jak jak wiele relacji wchodzą z nami Aniołowie.

I seria Spotkań z Aniołami

Fot. pixabay.com/CC0

[#01] - Archanioł Michał
Jego imię znaczy "Któż jak Bóg" i pojawia się w Piśmie Świętym pięciokrotnie. Pierwszy z Aniołów, ten, który staje w imieniu Boga do walki z szatanem. Opiekun Izraela. Ma zadanie strzec Mojżesz przed szatanem. Z jakiego więc powodu - jako Anioł najważniejszy, wódz wojsk niebieskich - jest "tylko" Archaniołem, czyli stojącym w niskim, drugim chórze anielskim?

[#02] - Archanioł Gabriel
"Bóg jest moją mocą" - to imię drugiego z trzech Archaniołów, których imiona znamy z Pisma Świętego. Gabriela, Anioła Dobrej Nowiny, poznajemy m.in. jako interpretatora proroctw w Księdze Daniela, tradycja judaistyczna wskazuje go jako odpowiedzialnego za zniszczenie Sodomy i Gomory. Przede wszystkim jednak jest tym, który w scenie Zwiastowania rozmawia z Maryją. Zapowiada także Zachariaszowi i Elżbiecie narodziny Jana. Dzięki niemu głównie poznajemy Boga, jako aktywnego, opatrznościowego sprawcę cudów. Warto bliżej poznać tego patrona m.in. dziennikarzy, radia czy pocztowców, i mu się powierzać.

[#03] - Archanioł Rafał
Imię trzeciego ze znanych nam po imieniu Archaniołów oznacza "Bóg uzdrawia", "Bóg jest moim lekarstwem". Rafała spotkamy jedynie w Księdze Tobiasza, jako posłanego z misją pod postacią człowieka - Azariasza towarzyszącego Tobiaszowi, młodzieńcowi wysłanemu w podróż przez własnego ojca. Rafael pomaga mu w jego dorastaniu, założeniu rodziny, powrocie do ojca. Jest opiekunem, przewodnikiem i wychowawcą. Archanioł Rafał dodawał siły męczennikom za wiarę. Jest patronem lekarzy, podróżujących, pielgrzymów, rozeznających drogę życia, szukających męża/żony.

[#04] - Eucharystia łączy nas z Aniołami
Eucharystia to uwielbienie. A wiemy już, że uwielbienie, to największe powołanie Aniołów. Jest to coś, co oni robią nieustannie. Podczas liturgii łączymy się ze wszystkimi chórami aniołów, które nieustannie uwielbiają Pana Boga.

[#05] - Anioły przyjaźnią się ze świętymi
Kim są święci? To ci, co do których mamy pewność, że już są w niebie. Ale czym tak właściwie jest niebo? Jest przebywaniem z Bogiem, jest byciem blisko Niego. Aniołowie mają za zadanie prowadzić nas do świętości.

[#06] - Anioły opiekują się nami od poczęcia
Od poczęcia jesteśmy pod opieką Aniołów. Nie trzeba być ochrzczonym, żeby mieć swojego Anioła Stróża. Zanim przyjmiemy chrzest Aniołowie mają za zadanie doprowadzić nas do niego, w jakiś sposób przygotować nas oraz przygotować tę uroczystość.

[#07] - Anioły pomagają Papieżom
Istnieją Aniołowie "funkcyjni", którzy są nam dawani wraz z jakąś funkcją, którą podejmujemy. Ojciec Święty, wraz z podjęciem misji prowadzenia całego Kościoła, otrzymuje dodatkowego Anioła - a może nawet 12?! - którzy mają pomóc mu ogarnąć całą Owczarnię Chrystusa i bezpiecznie ją prowadzić.

[#08] - Uwielbienie - istota Aniołów
Nie modlimy się do Aniołów. Prosimy ich o wstawiennictwo za nami, modlimy się za ich wstawiennictwem. I taką formą modlitwy, w której możemy się łączyć z Aniołami, jest właśnie modlitwa uwielbienia, która ze swojej natury jest bezinteresowna.

[#09] - Aniołowie są dla nas wzorem
W czym możemy naśladować Anioły? Możemy wejść w styl działania Aniołów. Możemy to nazwać ukryciem. Idę w miejsce, które jest mi przeznaczone, wykonuję swoje obowiązki, ale robię to tak, żeby nie rzucać się niepotrzebnie w oczy, nie ściągać chwały dla siebie, nie czekać na oklaski, podziękowania i nie domagać się tej chwały i wdzięczności, ale zrobić swoje i iść dalej.

[#10] - Kapłani są Aniołami Ziemii
Siostry od Aniołów powstały, aby pomagać kapłanom, czyli Aniołom Ziemi. Wszystko co robimy, staramy się robić w tym duchu: współpracując z Aniołami Nieba, nieść wiarę, umacniać ją w sobie i w tych, do których idziemy oraz wspierać kapłanów w ich pracy duszpasterskiej oraz modlić się za nich.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 kwietnia

Sobota, III Tydzień wielkanocny
Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem.
Ty masz słowa życia wiecznego.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 55. 60-69
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najczęściej czytane komentarze



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter