2 grudnia
piątek
Balbiny, Bibianny, Pauliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Specjalne "W drodze" na ŚDM

Ocena: 0
817

Dominikanie zapraszają pielgrzymów podążający na Światowe Dni Młodzieży do lektury przygotowanego specjalnie dla nich e-wydania miesięcznika „W drodze”.

20160716 11:31
bt / Poznań (KAI), sg

Zawarte w nim artykuły, w większości w języku angielskim, mają młodym pomóc w jeszcze lepszym przeżyciu spotkania z papieżem Franciszkiem.

Dominikańskie Wydawnictwo „W drodze”, mające swoją siedzibę w Poznaniu, przygotowało z myślą o pielgrzymach podążających na Światowe Dni Młodzieży specjalny numer wydawanego przez siebie miesięcznika poświęconego życiu chrześcijańskiemu „W drodze”. To prezent dla nich, bowiem numer można bezpłatnie pobrać na www.miesiecznik.wdrodze.pl.

Jak zachęcają dominikanie młodych na tej stronie: Read dominican magazine „W drodze” on the way to WYD (World Youth Day). Z informacją o przygotowanej publikacji starają się dotrzeć do pielgrzymów przez internet oraz korzystając z uprzejmości współbraci z innych prowincji. Artykuły w większości napisane są w języku angielskim, dwa natomiast w języku francuskim. Numer mający 140 stron dostępny jest w formatach pdf, mobi i epub.

O. Roman Bielecki OP, redaktor naczelny miesięcznika przyznaje, iż ma nadzieję, że specjalnie przygotowany dla pielgrzymów numer pomoże im w jeszcze lepszym przeżyciu spotkania z papieżem Franciszkiem. Zawarte w nim artykuły nawiązują do tematu tegorocznych Światowych Dni Młodzieży: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Mówią one m.in. o sakramencie pojednania czy codziennym życiu wiarą, ale podejmują też temat przygotowań do ślubu i kościelnych kontrowersji, takich jak krucjaty.

Autorami treści są m.in. jezuici o. Wojciech Ziółek i o. Wacław Oszajca, dominikanie o. Tomasz Gałuszka, o. Maciej Soszyński, o. Dominik Jarczewski i o. Wojciech Giertych, publicystka Jolanta Brózda-Wiśniewska, psychoterapeuta Andrzej Wiśniewski oraz krytyk kulinarny Wojciech Nowicki.

Na stronie internetowej, z której pielgrzymi mogą pobrać e-wydanie, znajduje się też przewodnik w siedmiu językach „WYD with the dominicans”, w którym zakonnicy zapraszają w czasie ŚDM do swojego krakowskiego klasztoru. Młodzi będą tam mogli spotkać się z bł. Pier Giorgio Frassatim, napić się kawy w klasztornym ogrodzie czy wziąć udział we wspólnej modlitwie i w nocnym czuwaniu.

Miesięcznik „W drodze” założył w 1973 r. w Poznaniu o. Maciej Babraj, nawiązując w ten sposób do przedwojennej dominikańskiej tradycji wydawania pisma. Skierowany jest on w sposób szczególny do osób, które po opuszczeniu duszpasterstw akademickich nie znajdują dla siebie miejsca formacji.

„W drodze” jest pierwszym ogólnopolskim miesięcznikiem dostępnym w Kindle Store, największej na świecie internetowej księgarni amazon.com. Jest aktualnie jednym z czterech polskich tytułów dostępnych na tym portalu. Gazetę można również znaleźć w zasobach App Store, nexto.pl i publio.pl. Więcej informacji na stronie www.miesiecznik.wdrodze.pl.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 grudnia

Piątek, I tydzień Adwentu - dzień powszedni
Oto nasz Pan przyjdzie z mocą
i oświeci oczy sług swoich.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 9, 27-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Aplikacja Rodzina Rodzin

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter