30 września
piątek
Wery, Honoriusza, Hieronima
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Słowo w Józefowie

Ocena: 4.9
1121

Gdy wokół szalała pandemia, w sercu młodego człowieka w Józefowie zrodziła się ciekawa inicjatywa. Stworzył przestrzeń do medytacji Słowa Bożego, pomocną nie tylko w przygotowaniu do niedzielnych Mszy świętych.

fot. YouTube

Od lewej: ks. Robert Szczuraszek, Karol Zaborski, Małgorzata Krakowiak, Krzysztof Kołakowski, Jakub Gromek

Jakub Gromek posługuje w parafii NMP Królowej w Józefowie k. Legionowa jako lektor i prezes grupy ministranckiej. Dostrzegł, że w czasie pandemii ludzie tęsknią za kontaktem z drugim człowiekiem, przestrzenią do dzielenia się sobą w świetle Bożego Słowa. Szukał więc jakiegoś rozwiązania najpierw dla grupy swoich znajomych. Ks. Roberta Szczuraszka, miejscowego wikariusza, poprosił o pomoc w przygotowaniu podcastów. Tak zrodziła się idea nagrywanych spotkań „Adwent niech Bóg prowadzi”, które można było śledzić w Internecie. Były to rozważania codziennej Ewangelii, ukierunkowane na dobre przygotowanie się do świąt Bożego Narodzenia. – Gdy zakończył się Adwent 2020 r., czuliśmy pewien niedosyt, mieliśmy chęć zrobić coś więcej – mówi pan Jakub. Z rozpoczęciem Wielkiego Postu 2021 r. powstał „Wieczór ze Słowem”, którego uczestnicy rozważali niedzielną Ewangelię. Po wakacjach w 2021 r. kontynuowali spotkania pod nazwą „Słowo”, tym razem skupiając się wokół całej liturgii słowa z niedzieli.

– Staraliśmy się zapraszać gości do rozważań według pewnego klucza. W spotkaniach uczestniczyli ludzie bardzo młodzi, jak ja, osoby, które założyły już własne rodziny czy jeszcze starsi. Zawsze obecny był kapłan. Początkowo spotkania odbywały się w prowizorycznych warunkach, używaliśmy najprostszego sprzętu, pojawiały się problemy z transmisją. W wakacje w ubiegłym roku powstało profesjonalne studio, stworzone samodzielnie przez członków grupy, która liczy cztery osoby – opowiada pomysłodawca.


Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 07 (850), 13 lutego 2022 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 16 luty 2022


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 września

Piątek, XXVI tydzień zwykły, wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
Ty bowiem stworzyłeś moje wnętrze *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 10, 13-16
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter