2 grudnia
piątek
Balbiny, Bibianny, Pauliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

ŚDM i wizyta Franciszka na antenie TVP

Ocena: 0
880

Transmisje na żywo ze wszystkich najważniejszych wydarzeń związanych z wizytą papieża Franciszka w Polsce z okazji Światowych Dni Młodzieży planuje przeprowadzić w dniach 26-31 lipca Telewizja Polska.

2016-07-07 12:37
lk / Warszawa (KAI), mz

TVP rozpocznie relacje ze Światowych Dni Młodzieży transmisją Mszy świętej inaugurującej spotkanie młodych z całego świata, której we wtorek 26 lipca na krakowskich Błoniach przewodniczyć będzie kard. Stanisław Dziwisz.

Dzień później, w środę 27 lipca TVP relacjonować będzie na żywo przylot Ojca Świętego na lotnisko Kraków-Balice oraz krótką ceremonię powitania Franciszka przez prezydenta Andrzeja Dudę i kard. Stanisława Dziwisza.

W godz. 17.00-17.50 Telewizja Polska przeznaczyła czas na transmisję oficjalnego powitania papieża Franciszka na Zamku Królewskim na Wawelu przez najwyższe władze państwowe, społeczeństwo cywilne i korpus dyplomatyczny. Widzowie będą mogli także śledzić przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy oraz Ojca Świętego.

Tego samego dnia TVP pokaże ponadto przejazd Franciszka do Katedry Wawelskiej i spotkanie z polskimi biskupami (godz. 18.15-19.30) oraz pojawienie się Ojca Świętego w oknie Domu Arcybiskupów przy ul. Franciszkańskiej 3 (transmisja w godz. 21.00-21.30).

Na czwartek 28 lipca TVP zaplanowała obszerną, trzygodzinną (9.30-12.30) transmisję z wizyty papieża Franciszka na Jasnej Górze. Relacjonowany na żywo ma być przejazd Ojca Świętego między wiernymi po przybyciu do Częstochowy, modlitwa w Kaplicy Cudownego Obrazu oraz Msza święta z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski pod przewodnictwem Franciszka, z udziałem najwyższych władz państwowych, Episkopatu Polski oraz setek tysięcy wiernych.

Po powrocie Franciszka tego samego dnia do Krakowa, w godz. 17.00-17.30 pokaże symboliczne przekazanie papieżowi kluczy do miasta oraz jego przejazd tramwajem na krakowskie Błonia, a tam następnie ceremonię powitania Ojca Świętego przez młodzież (17.30-19.00). W godz. 20.30-21.00 TVP planuje ponowną transmisję z pojawienia się Franciszka w oknie Domu Arcybiskupów.

W piątek 29 lipca Telewizja Polska rozpocznie transmisję od śledzenia na żywo wizyty papieża w byłym obozie Auschwitz-Birkenau. TVP przeznaczy na to czas od 9.30 do 11.15. Z kolei w godz. 16.30-17.30 TVP nada transmisję z wizyty Franciszka w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu.

W godz. 18.00-19.30 zostanie przeprowadzona transmisja nabożeństwa Drogi Krzyżowej z udziałem Franciszka i młodzieży ŚDM na krakowskich Błoniach. TVP pokaże także trzecie wieczorne pojawienie się Ojca Świętego w oknie papieskim (21.00-21.30).

W sobotę telewizja publiczna w godz. 8.30-10.00 przeprowadzi transmisję z wizyty Franciszka w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, a następnie w godz. 10.15-12.30 – celebrację Mszy św. w Sanktuarium Jana Pawła II. Wieczorem (19.00-21.00) transmitowany będzie przyjazd papieża na Campus Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką, czuwanie modlitewne z młodzieżą oraz prawdopodobnie także późnowieczorny koncert uwielbieniowy z udziałem młodych (21.00-23.00).

W ostatni dzień wizyty Franciszka w Polsce z okazji ŚDM TVP pokaże w godz. 8.45-12.45 na żywo przyjazd papieża na Campus Misericordiae i Mszę świętą posłania (od godz. 10.00), podczas której nastąpi ogłoszenie miasta – gospodarza następnych ŚDM, oraz pobłogosławienie dwóch budynków diecezjalnej Caritas i przejazd wśród wiernych.

Popołudniu (godz. 17.00-17.45) TVP ma przeprowadzić transmisję ze spotkania Franciszka z wolontariuszami ŚDM w krakowskiej Tauron Arenie oraz w godz. 18.15-18.30 – ceremonię pożegnania Ojca Świętego na lotnisku Kraków-Balice.

TVP informuje, że rozpocznie nadawanie sygnału międzynarodowego na 10 minut przed każdym z transmitowanych wydarzeń, a zakończy 10 minut po ich zamknięciu lub wraz z opuszczeniem danego miejsca przez papieża Franciszka.

Program transmisji, jak podaje TVP, ulegnie jeszcze uzupełnieniu, gdyż nie uwzględnia na razie przejazdów papieża Franciszka między miejscami spotkań – trwa potwierdzanie miejsc, z których sygnał będzie nadawany.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 grudnia

Piątek, I tydzień Adwentu - dzień powszedni
Oto nasz Pan przyjdzie z mocą
i oświeci oczy sług swoich.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 9, 27-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Aplikacja Rodzina Rodzin

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter