22 marca
piątek
Katarzyny, Boguslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Salvador Sobral z Portugalii zwyciężył w konkursie Eurowizji

Ocena: 0
1886

Zwycięzcą 62. finału konkursu Eurowizji, który zakończył się w nocy z soboty na niedzielę w Kijowie, został Portugalczyk Salvador Sobral z piosenką "Amar Pelos Dois". 

fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Reprezentantka Polski Kasia Moś, która zaśpiewała piosenkę „Flashlight”, zdobyła 64 punkty i zajęła 22. miejsce.

Sobral uzyskał w głosowaniu jury oraz widzów 758 punktów. Na drugim miejscu znalazł się przedstawiciel Bułgarii Kristian Kostov z 615 punktami, a na trzecim grupa Sunstroke Project z Mołdawii, która zebrała 374 punkty. Gospodarz, czyli Ukraina, reprezentowana przez zespół O.Torvald, znalazła się na 24. miejscu.

O zwycięstwo w konkursie Eurowizji ubiegali się przedstawiciele 26 krajów. Konkurs odbył się w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym w Kijowie.

Gościem honorowym finału miał być prezydent Ukrainy Petro Poroszenko z małżonką. Jednak w ostatniej chwili odwołał swoją obecność ze względu na ostrzał miasta Awdijiwka w obwodzie donieckim.

W sobotnim ataku artyleryjskim, dokonanym przez prorosyjskich separatystów, zginęły tam cztery osoby cywilne, a jedna została ciężko ranna.

62. konkurs Eurowizji odbywał się na Ukrainie, gdyż zwyciężczynią jego ostatniej edycji, która była organizowana w Sztokholmie, została ukraińska piosenkarka pochodzenia tatarskiego Dżamala (Jamala).

Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -