17 lutego
poniedziałek
Aleksego, Zbigniewa, Lukasza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Salon Dziennikarski: "Kler", wybory, gospodarka - AUDIO

Ocena: 0
2381

Kto stoi za filmem "Kler"? Dlaczego Grzegorz Schetyna spotkał się z Angelą Merkel? Jak przebiega kampania wyborcza? Co z polską gospodarką?  na te pytania odpowiedzi poszukowano podczas dzisiejszego Salonu Dziennikarskiego. 

fot. materiały prasowe

Gośćmi Michała Karnowskiego byli: Marek Markiewicz – prawnik i wykładowca akademicki, Andrzej Potocki – publicysta tygodnika "Sieci", Piotr Semka – publicysta tygodnika "Do Rzeczy" oraz ksiądz Henryk Zieliński – redaktor naczelny tygodnika "Idziemy".

 

 

– Bardziej bałem się tego filmu po obejrzeniu zwiastuna, niż całości. Okazało się jednak, że jest on tak ideologicznie nakręcony, że cierpi na tym jakość przekazu. Tam, gdzie ideologia dominuje nad sztuką, tam traci na tym sztuka – powiedział ks. Henryk Zieliński. – Jerzy Urban odkrył karty. Po pierwsze pokazał, jakie są zasługi jego i tygodnika, który redaguje w powstaniu tego filmu. Warto wiedzieć, kto za tym stoi, kto się z tym identyfikuje. Pan redaktor Jerzy Urban jest postacią bardzo znaną w Polsce, jeszcze od stanu wojennego, więc Polacy powinni to bardzo łatwo skojarzyć.

W programie zastanawiano się tez nad celem wizyty Grzegorza Schetyny w Berlinie i jego spotkania z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. – Przy takiej ostrej polaryzacji w Polsce wiadomo, że to jest demonstracja ze strony niemieckiej. Jeżeli przyjmuje się lidera opozycji, to daje się znać, kto jest wymarzonym parterem – zaznaczył Piotr Semka.

Rozmowa dotyczyła również dynamiki kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi oraz awansu Polski do grupy 25 najbardziej rozwiniętych rynków wg agencji FTSE Russell. Wspominano też zmarłą niedawno redaktor Krystynę Grzybowską.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 lutego

Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
Dziś w Kościele: poniedziałek, VI tydzień zwykły, wsp. świętych Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
Czytania liturgiczne (rok A, II): Jk 1, 1-11; Ps 119, 67-68. 71-72. 75-76; Mk 8, 11-13
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
SalveNet zaprasza na Duchową siłkę o. Szymona Janowskiego OFMCap.

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -