25 czerwca
wtorek
Lucji, Wilhelma, Doroty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rzecznik Episkopatu o obiektywizmie dziennikarskim

Ocena: 4.9
513

Dziennikarzy powinien cechować obiektywizm, by przekazywać wyłącznie prawdę i fakty – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.

Fot. arch. idziemy.pl

Ks. Leszek Gęsiak SJ złożył życzenia do pracowników mediów z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy, które przypada 24 stycznia.

Rzecznik Episkopatu przypomniał, że św. Franciszek Salezy był osobą zdeterminowaną do tego, by skutecznie realizować dobro Kościoła w miejscu, w którym przyszło mu posługiwać.

Determinacja do mówienia prawdy w dzisiejszych czasach jest jednym z najważniejszych zadań, które stoją przed dziennikarzami. Skomplikowana sytuacja społeczna sprawia, że również pracownicy mediów niekiedy ulegają stronniczości i przez to stają się zakładnikami różnych partii i ugrupowań politycznych. A przecież dziennikarzy powinien cechować obiektywizm, by przekazywać wyłącznie prawdę i fakty

– podkreślił ks. Gęsiak.

Rzecznik Episkopatu życzył dziennikarzom, by „nigdy nie ulegali pokusie służebności jakimkolwiek grupom nacisku, które pozbawiłyby ich prawa do mówienia prawdy”. Dodał, „że wolność słowa nie oznacza głoszenia tego, co się komu podoba, ale rzetelne podawanie faktów i ukazywanie rzeczywistości taką, jaką jest, a nie w kluczu partykularnych interesów jakiejkolwiek grupy”.

Życzę zatem odwagi do stawania w prawdzie, czyli postawy, która zawsze szanuje drugiego człowieka, nigdy nie występuje przeciwko niemu i prowadzi do budowania tak bardzo nam potrzebnego pojednania. Wiedząc, że źródłem pojednania jest Jezus Chrystus, trudno wyobrazić sobie misję dziennikarzy bez odniesienia do wartości, które niesie w sobie Ewangelia

– zaznaczył rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 czerwca

Wtorek, XII Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 7, 6. 12-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter