23 kwietnia
wtorek
Jerzego, Wojciecha
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rezygnacje w TVP, protest w Polskim Radiu

Ocena: 0
3598

Dyrektorzy: TVP1 – Piotr Radziszewski, TVP2 – Jerzy Kapuściński, Telewizyjnej Agencji Informacyjnej – Tomasz Sygut, TVP Kultura – Katarzyna Janowska oraz biura kadr – Ewa Ger podali się 31 grudnia do dymisji.

Były dyrektor TVP1 – Piotr Radziszewski

2016-01-01 20:22 mz na podst. PAP, Press.pl, Wyborcza.pl
fot. PAP/Grzegorz Jakubowski

Prezes Telewizji Polskiej Janusz Daszczyński przyjął rezygnacje – poinformowała 1 stycznia rzeczniczka TVP Aleksandra Gieros-Brzezińska.

O odejściu Radziszewskiego i Kapuścińskiego napisał już w sylwestrowe popołudnie na Twitterze dziennikarz Cezary Gmyz. Kolejne trzy dymisje wskazał internetowy serwis "Gazety Wyborczej" – Wyborcza.pl. Jak napisała Agnieszka Kublik, rezygnacje są reakcją na wczorajsze przyjęcie przez Senat nowelizacji ustawy medialnej, która skraca kadencje obecnych zarządów i rad nadzorczych TVP i Polskiego Radia. W myśl nowych zapisów, członków zarządów i rad nadzorczych mediów publicznych będzie powoływał i odwoływał minister Skarbu Państwa. Nowelizacja czeka na podpis prezydenta Andrzeja Dudy, a wejdzie w życie już z dniem jej ogłoszenia w Dzienniku Ustaw (bez vacatio legis).

Z kolei w radiowej Jedynce od północy trwa akcja protestacyjna: o każdej pełnej godzinie emitowany jest "Mazurek Dąbrowskiego" na zmianę z hymnem Unii Europejskiej, "Odą do radości" Ludwiga van Beethovena z tekstem Fryderyka Schillera. Stoi za nią dyrektor Programu I, Kamil Dąbrowa. Jednak jak podaje branżowy serwis Press.pl, zastrzeżenia do niej ma dyrektor biura programowego i rozwoju korporacyjnego spółki. "Akcja Programu I Polskiego Radia nie mieści się w założeniach polityki programowej Polskiego Radia, zgodnie z którymi relacjonowanie debaty publicznej opiera się na równym dystansie do wszystkich jej uczestników" – uważa Paweł Kwieciński. Zwraca też uwagę, że została podjęta "bez żadnych uzgodnień na forum kolegium programowego i bez jakichkolwiek ustaleń z biurem programowym", a ponadto narusza cześć i szacunek hymnu państwowego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 
- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -