23 lutego
niedziela
Romany, Damiana, Polikarpa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rejestracja dla polskich grup jadących na ŚDM do Panamy - za kilka dni

Ocena: 0
2240

Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży prosi Polaków, którzy chcą wziąć udział w ŚDM w Panamie, by nie rejestrowali się w systemie panamskim.

fot. pixabay.com

Informacje, kiedy i jak się zarejestrować, wkrótce pojawią się na stronie KBO oraz Episkopatu Polski.

Jak poinformowało na Twitterze Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży, w poniedziałek w Panamie odbyła się konferencja prasowa dotycząca procesu rejestracji na Światowe Dni Młodzieży Panama 2019, organizowana przez Lokalny Komitet Organizacyjny.

Jednocześnie KBO zaapelowało w specjalnym komunikacie do Polaków chcących wziąć udział w wydarzeniu, by nie rejestrowali grup w systemie panamskim.

Niezależnie od podanych na niej (na konferencji prasowej) informacji, prosimy o wzięcie pod uwagę wskazówek Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, odpowiadającego w imieniu Konferencji Episkopatu Polski za zapewnienie opieki duchowej, prawnej i logistycznej uczestnikom ŚDM. Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM jest w stałym kontakcie z przewodniczącym komitetu, abp. José Domingo Ulloa Mendieta oraz sekretarzem generalnym Victorem Changiem Gonzalesem – napisał w komunikacie dyrektor KBO ŚDM ks. Emil Parafiniuk.

Dodał, że informacje o zasadach rejestracji grup polskich i polonijnych, chcących wziąć udział w wydarzeniu, zostaną przedstawione w czasie XV Forum Duszpasterstwa Młodzieży, które będzie trwało od piątku do niedzieli w Warszawie. Komunikat w tej sprawie zostanie także umieszczony na stronie internetowej Episkopatu Polski oraz www.panama2019.pl

Ks. Parafiniuk podał, że apel dotyczy wszystkich pielgrzymów udających się na ŚDM do Panamy, niezależnie od tego, czy wyjeżdżają w ramach grupy diecezjalnej, zakonnej, wspólnoty czy duszpasterstwa. Prosił, by pytania kierować na adres: rejestracja@sdm.org.pl

34. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie między 22 a 27 stycznia 2019 r pod hasłem "Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!". Spotkanie w stolicy kraju poprzedzą Dni w Diecezjach, które odbędą się od 17 do 21 stycznia na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui. W ŚDM w Panamie ma wziąć udział około 5 tysięcy pielgrzymów z Polski. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 23 lutego

Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan, Bóg wasz!
Dziś w Kościele: Niedziela, VII tydzień zwykły
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Kpł 19, 1- 2. 17- 18; Ps 103, 1b-4. 8.10.12-13; 1 Kor 3, 16-23; Mt 5, 38-48
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Komentarz tygodnika Idziemy
SalveNet zaprasza na Duchową siłkę o. Szymona Janowskiego OFMCap.

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -