1 października
czwartek
Danuty, Remigiusza, Teresy
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Powstała wirtualno-modlitewna wspólnota

Ocena: 0
1629

Z inicjatywy Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia powstała modlitewna wspólnota Przyjaciele Pocieszyciela. Do grupy można przyłączyć się przez internetową deklarację.

fot. pixabay.com/CC0

– Zauważyłam, że coraz więcej osób szuka Koronki ku czci Ducha Świętego. Błyskawicznie zaczęły zmieniać się liczniki odwiedzin na stronach związanych z tą modlitwą. Przyszła więc myśl, że być może niektóre z tych osób, chciałyby zatrzymać się przy koronce na dłużej, wejść w tę modlitwę głębiej – mówi o pomyśle powstania wspólnoty s. Pia Kaczmarczyk.

Do modlitewno-wirtualnej wspólnoty dołączyć może każdy chętny. Jak zapewnia s. Pia: „Wystarczy pragnienie bycia w tej wspólnocie i pragnienie przyzywania Ducha Świętego każdego dnia słowami Koronki ku czci Ducha Świętego”. Modlitewną deklarację można złożyć na określony czas np. na miesiąc czy rok. Istnieje też opcja decyzji odmawiania tej modlitwy przez całe życie. Członkowie dostają drogą poczty elektronicznej potwierdzenie o przynależności do grupy, a także comiesięczne rozważania do modlitwy. Siostry Kanoniczki zapewniają także o swoim modlitewnym wsparciu wszystkich członków.

W tym momencie wspólnota liczy 23 osoby z różnych diecezji. Jest osoba z Niemiec, z Anglii, a pozostali pochodzą z 15 różnych diecezji w Polsce. Najmłodsza osoba ma 18 lat, a najstarsza 71. 18 osób dołączyło do wspólnoty na całe życie.

Powstała wspólnota postawiła sobie konkretne cele. Przede wszystkim modlitwa do Ducha Świętego, poznanie Jego Osoby czy świadczenie o działaniu Ducha Świętego w codzienności.

Wspólnota z założenia nie będzie się spotykać. Jak zapewniają siostry, to nie uniemożliwia budowania wspólnotowych więzi. – Wspólnotę tworzą ludzie, których łączy wspólny cel niezależnie od tego, ile kilometrów są od siebie oddaleni. Przyjaciele Pocieszyciela to taka wspólnota na odległość, a jednocześnie bardzo bliska, jeśli spojrzeć na nią w duchu wiary. Łączy ją Osoba Ducha Świętego, dla którego nie ma granic – podsumowuje s. Pia Kaczmarczyk.

Inicjatywa wspólnoty Przyjaciele Pocieszyciela wpisuje się w przeżywany pod hasłem „Duch, który umacnia miłość” rok duszpasterski oraz w przygotowania do roku jubileuszowego – w 2020 r. Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego będzie obchodzić jubileusz 800–lecia przybycia Zakonu Ducha Świętego do Polski.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 1 października

Czwartek, XXVI Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła
Bliskie jest królestwo Boże.
Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Hi 19,21-27; Ps 27,7-9c.13-14; Łk 10,1-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter