6 grudnia
wtorek
Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

5,6 tys. dziennikarzy akredytowanych na ŚDM

Ocena: 0
716

Aż 5634 dziennikarzy z 81 krajów akredytowało się na Światowe Dni Młodzieży oraz wizytę apostolską Franciszka w Polsce – poinformowała dziś Anetta Tyszkiewicz, szefowa Biura Akredytacji.

20160706 00:04 
aw / Warszawa (KAI), sg

Liczba ta może ulec zmianie, gdyż około 20-osobpowa grupa dziennikarzy oczekuje jeszcze na przyznanie akredytacji.

Najliczniejszą grupą dziennikarzy są Polacy – jest ich 3 579, Włosi – 340, Francja – 210, Niemcy – 184, USA – 125, Czechy – 88, Wielka Brytania – 87, Hiszpania – 76, Brazylia – 62, Słowacja – 48. Wśród krajów pochodzenia dziennikarzy są tak egzotyczne jak Ghana, Burundi, Benin, Uganda, które będą miały po jednym przedstawicielu mediów.

Także media, działające w krajach, gdzie chrześcijanie nie są najliczniejszą grupą wyznaniową, będą relacjonować Światowe Dni Młodzieży, wysyłając swych przedstawicieli – Pakistan – 7, Japonia – 6, Chiny – 3, Syria – 3, Egipt – 2, Indonezja – 1.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie w dniach 26-31 lipca. Rozpoczną się 26 ceremonią otwarcia – Mszą święta pod przewodnictwem metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza, wieloletni osobisty sekretarz św. Jana Pawła II. 27 lipca do Krakowa przyleci papież Franciszek, który weźmie udział w ŚDM oraz nawiedzi sanktuarium na Jasnej Górze, gdzie odprawi Mszę św. Odwiedzi też niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy i sanktuarium w Łagiewnikach, gdzie wyspowiada pięć młodych osób. W ostatnim dniu pielgrzymki, 31 lipca na Campus Misericordiae w Brzegach odprawi Mszę Świętą Posłania na zakończenie Światowych Dni Młodzieży. Na Tauron Arenie spotka się z wolontariuszami ŚDM oraz Komitetem Organizacyjnym ŚDM Kraków 2016, po czym uda się do Rzymu.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 grudnia

Wtorek, II tydzień Adwentu - wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
Blisko jest dzień Pana,
oto przyjdzie, aby nas zbawić.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 18,12-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Aplikacja Rodzina Rodzin

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter