20 lutego
czwartek
Leona, Ludomira, Zenobiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Polski film na Światowym Spotkaniu Rodzin

Ocena: 0
213

Światowe Spotkanie Rodzin jest okazją do zaprezentowania różnych inicjatyw podejmowanych na całym świecie na rzecz małżeństwa i rodziny.

fot. pixabay.com

Po raz pierwszy na Światowym Spotkaniu Rodzin jest obecny pawilon Kościoła w Polsce. Jego inicjatorami jest rodzina Aldony i Artura Wiśniewskich. Przed trzema laty uczestniczyli oni w światowym spotkaniu w Filadelfii i właśnie tam doświadczyli braku widzialnej obecności polskiego Kościoła.

Państwo Wiśniewscy są obecni w Dublinie wraz z pięciorgiem dzieci. Dzięki pasji i umiejętności pełnoletnich już synów przygotowali 40 minutowy materiał filmowy, który prezentuje realia polskiej rodziny. Mówi Aldona Wiśniewska.

– W tym materiale filmowym, wraz z tłumaczeniem, osoby, które odwiedzą pawilon będą mogły zobaczyć, że w rodzinach nie ma tylko trudności, kłopotów, problemów, co często jest nagłaśniane. My pokazujemy, że jest też dobrze i może być lepiej – powiedziała Radiu Watykańskiemu Aldona Wiśniewska. – Mówimy o polskiej rodzinie, która wzrasta we wspólnotach, w wielu wspólnotach: Domowego Kościoła, na Drodze Neokatechumenalnej, w Rodzinach Nazaretańskich… Rodziny są też bardzo aktywne podczas pieszych pielgrzymek, jeżdżą na rekolekcje, szukają Pana Boga, nie tylko na zasadzie akcji, ale na co dzień, uczestniczą we Mszy św., w wieczorach uwielbienia. Są też organizacje pozarządowe, które bardzo żywo działają na rzecz małżeństw i rodzin. Postanowiliśmy też zabrać ze sobą mnóstwo materiałów drukowanych, które o tym opowiadają. No i jesteśmy my, całą rodziną, jako żywy obraz tego, co mówimy, o czym świadczymy. Chcemy pokazać w Irlandii, że w Polsce dzieje się dobrze.

Polski pawilon na Światowym Spotkaniu Rodzin jest też świadectwem duszpasterskiej troski Kościoła. Jak podkreśla Aldona Wiśniewska, w większości polskich parafii istnieją duszpasterstwa i wspólnoty, w których rodziny pomagają sobie nawzajem, mogą otrzymać wsparcie, a także skorzystać z duszpasterskiej posługi kapłana.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 lutego

Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem
Dziś w Kościele: czwartek, VI tydzień zwykły wsp. dowolne św. Zenobiusza, prezbitera i męczennika
Czytania liturgiczne (rok A, II): Jk 2, 1-9; Ps 34, 2-7; Mk 8,27-33
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
SalveNet zaprasza na Duchową siłkę o. Szymona Janowskiego OFMCap.

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -